PREPRIČLJIVA ZMAGA HRVAŠKE: Slovence porazili s kar tremi zadetki (FOTO, VIDEO)

Slovenija

Slovenska nogometna reprezentanca je v Splitu na svoji šesti tekmi kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2022 izgubila proti Hrvaški z 0:3 (0:1). Oktobra Slovenijo čakata še gostovanje na Malti in domač obračun z Rusijo, novembra pa še gostovanje na Slovaškem in domača tekma s Ciprom.

Izbranci Matjaža Keka, ta bo v četrtek dopolnil 60 let, so v Split prišli z mešanimi občutki igre in rezultatov, vlogo favorita pa so kljub napovedim po trudu za pozitiven izid prepustili svetovnemu podprvaku Hrvaški, ki je tudi na lestvici Mednarodne nogometne zveze precej višje od Slovenije (18. - 66.), obenem pa je imela tudi tri točke več na lestvici kvalifikacijske skupine H.

Slovenijo je hrabrila prva medsebojna tekma, ki jo je v Ljubljani proti istemu tekmecu dobila z 1:0. V dalmatinskih medijih je gostiteljem, ki so sicer precej optimistično čakali obračun, največ skrbi delal prav Kek, malce v šali so zapisali, da bi raje igrali proti ekipi, ki bi jo vodil Jürgen Klopp in ki bi mu pomagala Pep Guardiola in Jose Mourinho, kot pa proti ekipi pod Kekovim vodstvom.

Kot se je izkazalo, so bile te skrbi odveč, saj so Hrvati zasluženo in prepričljivo prišli do zmage in precej nemočnim Slovencem, ki niso sprožili praktično niti enega nevarnega strela, zdaj bežijo že za šest točk.

Kek je znova malce premešal začetno postavo. V osrčju obrambe je sicer spet mesto dobil Jaka Bijol, v zvezni vrsti pa so začeli Adam Gnezda Čerin, Jon Gorenc Stanković, Jasmin Kurtić in Sandi Lovrić, za najbolj napadalne naloge pa sta bila zadolžena povratnik po kazni Josip Iličić in Benjamn Šeško.

Prvi pa so poskusili domači, potem ko je v peti minuti z glavo streljal Mario Pašalić, toda Oblaku ni povzročil veliko dela. Malce za njim pa je bil nenatančen Borna Barišić. Vroče pred slovenskimi vrati je bilo tudi v deveti minuti, a na srečo gostov brez pravega zaključnega strela.

V 20. minuti pa so imeli domači izjemno priložnost za vodstvo, ko je Andrej Kramarić prišel do odprtega strela s približno desetih metrov, Oblak je z z izvrstnim posredovanjem preprečil vodstvo Hrvaške.

V 25. minuti je bi blizu uspehu tudi Marko Livaja, toda na koncu je iz težkega položaja iz bližine zadel le zunanji del mreže. Livaja je sprožil tudi v 29. minuti, Oblak pa je žogo odbil v kot. Slovenci pa so napadalno prvič nase opozorili v 27. minuti, ko je Šeško poslal žogo mimo vrat malce z desne strani. Mladi napadalec je bil sicer v 45. minuti še malce prekratek pred vrati Hrvaške.

V 33. minuti pa so Hrvati povedli, potem ko je najprej Pašalić zadel okvir vrat, odbito žogo pa je v mrežo pospravil Livaja. Tudi po zadetku so bili podjetnejši domačini, imeli še nekaj (pol)priložnosti, med drugim bi v 40. minuti Borna Barišić z leve strani skorajda presenetil Oblaka, ki je z zadnjimi močmi žogo spravil čez prečko, slovenski vratar pa se je spet izkazal v 43. minuti, ko je obranil še Kramarićev poskus.

Uvod drugega polčasa je znova tekel po hrvaških notah, Slovenci so imeli težave že pri grajenju igre in so hitro izgubljali žogo. Kek je nato hitro iz igre povlekel Iličića in namesto njega poslal na zelenico Jana Mlakarja.

Tudi to ni prineslo želenih posledic, takoj po trojni Kekovi menjavi pa so Hrvati povedli z 2:0. Enega rezervistov Nejca Skubica je preigral Ivan Perišić in podal pred gol do strelca Pašalića. Slovenci so se tako znašli v globokem breznu, iz katerega niso več našli poti. Po drugi strani pa so Hrvati še nekajkrat ogrozili slovenska vrata, zmago pa je v četrti minuti sodniškega dodatka potrdil Nikola Vlašić, ko je zadel z glavo.

* Stadion Poljud, gledalcev 16.237, sodniki: Turpin, Danos in Gringore (vsi Francija).
* Strelci: 1:0 Livaja (33.), 2:0 Pašalić (66.), 3:0 Vlašić (90.).
* Hrvaška: Ivušić, Barišić, Vida, Lovren (od 77. Ćaleta Car), Juranović, Kovačić (od 76. Ivanušec), Brozović, Perišić (od 85. Čolak), Livaja (od 58. Vlašić), Pašalić, Kramarić (od 77. Oršić).
* Slovenija: Oblak, Balkovec (od 65. Jurčević), Mevlja, Bijol, Stojanović (od 88. Zahović), Lovrić, Kurtić, Gorenc Stanković (od 65. Skubic), Gnezda Čerin, Iličić (od 54. Mlakar), Šeško (od 65. Šporar).
* Rumeni karton: Bijol.

vseved |  08 .09. 2021 ob  13: 52
Slovenija je 66 na lestvici reprezentanc. Nogometašev in kvazi strokovnjakov pa so polna usta samohvale kot da smo najmanj prvi na lestvici.