Portorožani premagali Slovan

Košarkarji Portoroža so v 8. krogu lige Telemach premagali Slovan s 73:68 (18:9, 44:30, 60:55).

Novinec v prvoligaški druščini nadaljuje z odličnimi igrami. V osmem krogu je zabeležil šesto zmago oziroma peto v nizu, tako da si z izkupičkom 6-2 deli drugo mesto v ligi Telemach.

Medtem ko Portorož navdušuje ljubitelje košarke na Obali, so Ljubljančani znova razočarani zapustili parket. V prejšnjem krogu so na neverjeten način zapravili zmago proti vodilnemu Heliosu, tudi tokrat pa bi lahko v končnici presenetili gostitelje, vendar v ključnih trenutkih niso imeli moža odločitve.

Slovan sicer ni vodil niti enkrat v vseh štiridesetih minutah, ob polčasu je zaostajal že za 14 točk, vendar se je v tretji četrtini vrnil v igri (25:16) in imel v zadnjih minutah priložnost za preobrat. V 36. minuti se je na primer približal na 66:64, v zadnji minuti pa na 70:68. A domačini so suvereno zadržali vse nalete,  (14 točk, 7 skokov, 7 podaj) pa je v zaključnih sekundah ohranil zbranost s kazenske črte.

V prihodnjem krogu bo Portorož gostoval na Polzeli, k Slovanu pa bo prišlo Grosuplje.

Portorož - Slovan 73:68 (18:9, 44:30, 60:55)

Dvorana Lucija, gledalcev 300, sodniki: Poljanšek (Hraše), Mlakar (Škofja Loka), Škrbec (Kranj).

Portorož: Tratnik 13 (2:2), Zagorc 7, Špan 14 (3:4), Cvetičanin 9, Petrovčič 1 (1:4), Zolotić 13 (5:7), Čigoja 11 (0:2), Buda 5 (3:8).
Slovan: Močnik 20 (3:4), Stražar 4, Bratož 8 (2:2), Grum 2, Dolenšek 4 (2:2), Petrović 14 (1:2), Modrić 8 (3:4), Soldo 8.
Prosti meti: Portorož 14:27, Slovan 11:14.
Met za tri točke: Portorož 7:23 (Cvetičanin 3, Tratnik, Zagorc, Špan, Čigoja), Slovan 5:20 (Močnik 3, Modrić, Petrović).
Osebne napake: Portorož 23, Slovan 24.
Pet osebnih: Dolenšek (28.), Zolotić (35.), Buda (38.).