PORAZ NA DOMAČIH TLEH: Koprčanom je tekma dokončno ušla iz rok v tretjem delu

Košarkarji Kopra Primorske so v 4. krogu lige Aba izgubili z Zadrom s 55:77 (17:19, 29:35, 43:51).

Dvoboj ekip, ki v uvodnih treh krogih nista zmagali, je zasluženo dobil Zadar. Imel je širši nabor igralcev, več razpoloženih posameznikov, predvsem pa je prepričljivo dobil bitko pod obročema. V skoku so bili Dalmatinci boljši z 39:27.

Koprčani so v prvem polčasu še držali priključek, dokončno pa jim je tekma ušla iz rok v tretjem delu, ko so gostje naredili dvomestno razliko. V 25. minuti so povedli 45:33, v 33. pa so imeli že 14 točk naskoka.

Tigri so se borili, vendar enostavno ni zadostovalo #DejmoTigri #KoperPrimorska

Posted by KK Koper Primorska on Monday, October 26, 2020

Zadar je v napadu ujel 15 žog, zadel je deset trojk in za dve točki metal 50-odstotno. Koper Primorska je na drugi strani izgubila devetnajst žog, njen skupni met je bil 38,5-odstoten, iz sivega povprečja pa je izstopal le Luka Vončina z 19 točkami (trojke 4:7).

Koper Primorska ima naslednjo tekmo v ligi Aba v nedeljo, 1. novembra, v Zagrebu proti Ciboni.

* Dvorana Bonifika, sodniki: Uroš Obrknežević, Vesković (oba Srbija), Nedović (Slovenija).
* Koper Primorska: Durnik 6, Rojc 4 (2:2), Kastrati 11, Radulović 1 (1:2), Macura 10 (4:6), Nemanič 4, Vončina 19 (3:3).
* Zadar: Carter 6 (1:4), Brala 1 (1:2), Vuković 14 (3:3), Bursać 3 (0:2), Junaković 10 (2:3), Worku 4 (2:2), Mavra 21 (4:6), Onuaku 3 (1:2), Planinić 5 (3:4), Gilbert 10 (2:4).
* Prosti meti: Koper Primorska 10:13, Zadar 19:34.
* Met za tri točke: Koper Primorska 5:19 (Vončina 4, Kastrati), Zadar 10:29 (Mavra 5, Junaković 2, Carter, Vuković, Bursać).
* Osebne napake: Koper Primorska 29, Zadar 20.
* Pet osebnih: Hrabar (31.), Rojc (36.).