POLICISTI KOPRSKE AVTOCESTNE POLICIJE BODO PREMEŠČENI: Jo bodo ukinili?

Slovenija

Koprsko, celjsko in mariborsko enoto avtocestne policije bodo s ponedeljkom začasno napotili na postaje prometnih policij na območjih, kjer so bile ustanovljene, so pojasnili na Generalni policijski upravi. Ob tem poudarjajo, da ne ukinjajo nadzora na avtocesti, ampak ga zaradi kadrovske podhranjenosti organizacijsko spreminjajo.

Po navedbah policije so omenjeni organizacijski ukrepi nujni za zagotavljanje učinkovitega nadzora cestnega prometa, še posebej v času turistične sezone, ko so varnostni dogodki, ki zahtevajo ukrepanje prometnih policistov, pogostejši.

V preteklosti so na policiji kadrovski primanjkljaj na prometnih policijskih postajah reševali tudi s pomočjo policistov območnih policijskih postaj, zaradi pomanjkanja kadra tudi v teh enotah pa tak način popolnjevanja sedaj ni mogoč.

Kadrovski primanjkljaj že pred uvedbo avtocestne policije

Postaje prometnih policij so se po navedbah policije s kadrovskim primanjkljajem soočale že pred ustanovitvijo avtocestne policije. V povprečju so bile zasedene 60-odstotno, nekatere tudi manj, z nedavno ustanovitvijo avtocestne policije pa se je kadrovski primanjkljaj še povečal. Avtocestna policija je tako še dodatno osiromašila postaje prometne policije, so poudarili na policiji.

Kot so zapisali, je bila odločitev, da se ustanovi avtocestna policija iz obstoječih kadrov brez zagotovitve novih policistov, nekoliko preuranjena. Popraviti poskušajo trenutno stanje enot avtocestne policije, saj te večinoma ne morejo zagotoviti ustreznega nadzora.

Da bi našli rešitev, bodo ustanovili posebno delovno skupino

Ob tem so napovedali, da bo generalni direktor policije ustanovil delovno skupino, ki bo preučila možne organizacijske rešitve za zagotovitev učinkovitega nadzora cestnega prometa na avtocestah in hitrih cestah, ter njihovo ustrezno sistemsko in organizacijsko umestitev v sistem policije.

Poudarili so še, da je pomemben segment zagotavljanja varnosti na avtocestah ravno nadzor prometa, ki pa se je na avtocestah izvajal že pred ustanovitvijo avtocestne policije in se bo zagotavljal tudi sedaj.

Na avtocestah neprimerno več smrtnih žrtev

Uspešnost avtocestne policije se meri predvsem po varnosti na avtocestah in hitrih cestah, pri čemer stanje varnosti na avtocestah ni takšno, kot bi si želeli, še izpostavljajo na policiji. Predvsem je bistveno več smrtnih žrtev, letos pa beležimo tudi več lahko in hudo telesno poškodovanih in več prometnih nesreč, kjer so udeleženi pijani vozniki, so dodali.

Od štirih enot avtocestne policije po omenjeni odločitvi tako ostaja le še ljubljanska, je v sredo poročala Televizija Slovenija.

Deli novico:

Komentiraj

Za komentiranje je potrebna  Prijava  oz.  Registracija
galeb |  28 .07. 2022 ob  12: 48
@hribi
Ti se že voziš v Ljubljano in se strinjaš da se vse seli v Ljubljano. Zdaj še policija. Z Obale je itak že vse preseljeno tja. Torej zagovarjaš centralizacijo ki se brez usmiljenja dogaja prav na vseh področjih življenja v Sloveniji. Preostali predeli postajamo samo še periferija Ljubljane. Kultura gospodarstvo bančništvo... se povsod drugje ukinja in se seli v Ljubljano. Vse več delovne sile se je primorano voziti na delo v Ljubljano. Posledično ta regija še bolj bogati preostali predeli pa postajamo še revnejši in še bolj odvisni od enega centra. Ne vem no če je to res dobro jaz ne bi sprejel s takšno lahkoto.
hribi |  28 .07. 2022 ob  08: 58
-2
Popolnoma pravilno. Ne rabimo policijsko državo. Avtocestni policaji bi po določenem času postali le pisci kazni, saj bi morali upravičiti visoke stroške ki bi jih povzročali. Bolj jih potrebujemo da lovijo prave kriminalce. Tisti ki se vozimo do Ljubljane vemo, da skoraj ni možnosti divljati, saj je promet zelo gost. Postaviti policaja na Nanoškem klancu kjer je proti Postojni omejitev 100 km/h definitivno ne vpliva na varnost prometa. Prej nasprotno.