Plešetu 27. mesto na Havajih

Najboljši slovenski triatlonec David Pleše je na svojem prvem svetovnem prvenstvu v ironmanu na Havajih med profesionalci osvojil 27. mesto. Po 3,8 kilometra plavanja, 180 kilometrih kolesarjenja in 42,2 kilometra teka sta najboljša na svetu postala Belgijec Frederick Van Lierde in Avstralka Mirinda Carfrae.

Za Belgijcem sta končala Avstralec Luke McKenzie in Nemec Sebastian Kienle, v ženski konkurenci pa sta ob Carfraejevi, ki je postavila rekord proge v svoji konkurenci, na zmagovalnih stopničkah stali še Britanki Rachel Joyce ter Liz Blatchford.

Pleše je cilj izpolnil že s tem, ko se je uvrstil med 50 profesionalnih tekmovalcev, ki so nastopili na Havajih. Na poti na SP se je odlično odrezal na ironmanih v Celovcu in Kalmarju, kjer je stal na zmagovalnem odru. Velenjčan je na koncu ciljno črto prečkal s časom 9:00:59 ure, je pa prehitel lanskega zmagovalca slovite havajske preizkušnje, Avstralca Peta Jacobsa.