Olimpija - Gorica 2:2

Nogometaši Olimpije in Gorice so se v tekmi 16. kroga Prve lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 2:2 (0:0).

Pred današnjim obračunom petouvrščene (Gorica) in osmouvrščene (Olimpija) ekipe prvenstva je bila v prednosti ekipa s Primorske; Olimpija je v zadnjih tekmah padla v krizo, iz katere ji vsaj za zdaj ni pomagala niti menjava trenerja, ko je na vročo klop v Stožicah sedel Milorad Kosanović: pred dvobojem z Goričani so izgubili štirikrat zapored in na nobeni od teh tekem niso zadeli. Statistika Goričanov je bila precej boljša, imeli so dve zmagi z zadnjih treh tekem, dobili pa so tudi prvi medsebojni dvoboj v sezoni s 4:1. Danes pa se je tekma končala brez zmagovalca, kar je za Olimpijo pomenilo konec dolgega obdobja brez točk in gola.

Moštvi sta začeli mlačno in previdno. Igra je večinoma potekala med obema kazenskima prostoroma, pravih priložnosti pa ni bilo, tako da sta bila tudi vratarja Elvis Đafić in Alex Cordaz brez pravega dela. Za Goričane je nekoliko nevarneje prvi zapretil Massimo Coda v 13. minuti, pri domačih je nekaj minut zatem po akciji s kota streljal Nik Omladič. Razen nekaj strelov od daleč, ko so žoge poletele daleč od cilja, peščica gledalcev ni videla nobene obetavnejše akcije. Domači (Olimpija) so po padcu Andraža Šporarja, ko ga je v kazenskem prostoru ob koncu prvega dela oviral Marco Modolo, sicer zahtevali najstrožjo kazen, a je bil ljubljanski napadalec v prepovedanem položaju.

Nadaljevanje predstave zeleno-belih in modro-belih je bilo boljše. Prvi zadetek je padel takoj na začetku drugega dela. Po podaji Saše Aleksandra Živca v kazenski prostor, domači so sicer protestirali, da je šlo za prepovedani položaj, je Coda z glavo premagal domačega vratarja. Nekaj minut zatem je v kazenskem prostoru Olimpije padel Živec, a je sodnik zaradi simuliranja njemu pokazal rumeni karton. Domači pa so kmalu izenačili; po akciji s kota in strelu Omladiča od daleč je vratar Gorice žogo le odbil, do nje pa je na petih metrih prišel Milan Anđelković in jo potisnil v mrežo ter tako končal dolgo strelsko sušo zmajev.

Po drugem golu sta si ekipi pripravili še nekaj polpriložnopsti, domači so imeli terensko premoč, vendar brez pravega učinka. Vse do 77. minute, ko je žogo na kakšnih desetih metrih dobil Andraž Šporar ter jo z natančnim strelom poslal mimo vratarja gostov v levi kot vrat Gorice, ob pomoči vratnice pa je končala v mreži za 2:1. A sanje domačih o zmagi je hitro končal vratar gostov Cordaz, ki se je v 82. minuti z žogo sprehodil do sredine igrišča, nato podal skorajda že z Olimpijine polovice, njegova dolga podaja pa je presenetila domačo obrambo in končala pri Gianluci Lapaduli, ki mu ni bilo težko zadeti. To pa je bil tudi končni izid tekme.

V naslednjem krogu se bodo Ljubljančani 9. novembra odpravili na gostovanje v Domžale, Gorica bo dan pozneje gostila Maribor.