OGORČEN BOJ, ODLOČALE SO MALENKOSTI: Koprčani za las ostali brez zmage (VIDEO)

Rokometaši Rika Ribnice so na tekmi drugega kroga lige NLB premagali Koper s 27:26 (11:12).

V Ribnici se je od prve do zadnje minute odvijal ogorčen boj za vsak košček igrišča, na koncu pa so smetano pobrali domači rokometaši. Zmagoviti gol je v izdihljajih tekme dosegel izkušeni Mitja Nosan.

V deželi suhe robe sta imeli obe ekipi številne priložnosti za zmago. Gostujoča si je v začetku drugega polčasa priigrala prednost treh golov (16:13), a je nato domača zasedba naredila delni izid 3:0 in tekmo postavila v začetno izhodišče.

2.krog Lige NLB, RD Riko Ribnica - RD Koper

Spletni prenos tekme 2. kroga #LigaNLB v živo.

Posted by RD Koper on Thursday, September 15, 2022

Do konca dvoboja je bila tekma povsem enakovredna, odločale so malenkosti, navdih posameznika in kanček sreče, vse to je bilo tokrat na strani varovancev domačega trenerja Boruta Mačka.

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Leon Ljevar in Gašper Hrastnik s po petimi goli, izkazal se je tudi vratar Sandro Meštrić s 14 obrambami. Matevž Žagar je za primorsko zasedbo dosegel osem zadetkov.

Po infarktni končnici so gostje povedli in prišli do obeh točk. #ZmagujemoSkupaj

Posted by RD Koper on Saturday, September 17, 2022

Zasedba iz Ribnice bo v prihodnjem krogu gostovala v Ljubljani, koprska pa bo gostila mariborski Branik.

* ŠC Ribnica, gledalcev 230, sodnika: Turnšek in Čretnik.
* Riko Ribnica: Jelenovič, Meštrić, Klarič, Levstek, Laljek 4 (1), Pogorelec, Bogdanović 1, Gorenc 2, Žagar 3, Ljevar 5 (3), Grum 2, Miličevič 1 (1), Cimerman 1, Grebenc, Nosan 3, Hrastnik 5
* Koper: Đurica, Morato, Štavar, Žagar 8 (5), Furlan, Poklar 2, Bekrič 2, Moljk, Stojanović, Vujović 2, Zugan 2, Sanabor, Marić, Kete 4, Breznikar 2, Bratkovič 4 (2).
* Sedemmetrovke: Riko Ribnica 7 (5), Koper 10 (7).
* Izključitve: Riko Ribnica 12, Koper 6 minut.
* Rdeča kartona: Vujović (20.), Marić (44.).