Nova zmaga Izole

Rokometaši Istrabenza Plinov Izole so v 10. krogu 1. NLB Leasing lige premagali ormoški Jeruzalem s 26:21 (9:10).

Športna dvorana, gledalcev 200, sodnika: Rižner in Teršek (oba Hrastnik).
Istrabenz Plini Izola: Gregorič, R. Jelovčan, Kević, Jurič 7, J. Jelovčan, Dolenc, Božič 8 (2), Bubnić, Brečko 1, Markovič, Bjelanović, Redžić 3, Vuković, Smolnik 2 (1), Rončević, Vidic 5, Lukman 1.
Jeruzalem Ormož: Žuran, Belec, Poznič 1, Mavrič 5, Čudič, Bogadi 6, Petek 1, Gregorc 1, Peček, Šišmanović 4, Mesarič, Putarek 2.
Sedemmetrovke: Istrabenz Plini Izola 4 (3), Jeruzalem Ormož 4 (1).
Izključitve: Istrabenz Plini Izola 8, Jeruzalem Ormož 2 minuti.
Rdeč karton: /.

Primorska ekipa je dosegla četrto zmago, do dveh točk pa je prišla z dobro igro v zadnjih dvajsetih minutah. Do 41. minute se je v Izoli odvijal izenačen boj (15:15), nato pa so gostitelji naredili delni izid 8:1 in razrešili vse dvome o zmagi.

V domači ekipi sta bila strelko najbolj razpoložena Peter Božič z osmimi in Kristijan Jurič s sedmimi goli, izkazal pa se je tudi vratar Dragan Kević, ki je zbral kar 17 obramb. David Bogadi je za ormoško ekipo prispeval šest zadetkov.

Izolska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Sevnici, ormoška pa bo gostila Krško. Obe tekmi bosta v soboto, 16. novembra.