NOVA ODLIČNA PREDSTAVA PRIMORCEV: Vpisali še šesto zmago! (VIDEO)

Košarkarji Sixt Primorske so v 8. krogu lige Nova KBM premagali Šentjur s 94:88 (18:16, 37:50, 70:70).

Košarkarji Sixt Primorske so po hudem naporu vpisali šesto zmago, tako da ob Petrolu Olimpiji ostajajo vodilna ekipa lige Nova KBM. V Šentjurju so po zaostanku 16 točk v tretji četrtini zmagali s 94:88. Za Koprčane je bila to devetnajsta tekma v sezoni v treh različnih tekmovanjih. Izgubili so le dve, obe v DP, medtem ko imajo v ligi Aba 2 izkupiček 10-0, na začetku sezone pa so osvojili še slovenski superpokal. Šentjur na drugi strani je dobil obe tekmi v pokalu Spar proti Celju, v ligi Nova KBM pa ima pred nizom štirih gostovanj 50-odstotni izkupiček.

Šentjur je odigral vrhunske tri četrtine, predvsem drugi del druge četrtine je bil prava poezija za domače navijače. Pri rezultatu 29:27 je stvari v svoje roke vzel prvi strelec lige Nova KBM Davor Konjević. V dobrih štirih minutah je dosegel 14 točk in ob pomoči Miloša Pešića Šentjur popeljal do vodstva 50:37.

Do konca tretjega četrtine se je razlika stopila

27-letnega hrvaškega ostrostrelca je obramba Sixt Primorske v drugem polčasu nekoliko omejila, še vedno pa je Šentjur v 26. minuti vodil s 67:51. Do konca tretjega četrtine se je razlika stopila, v zadnji četrtini pa so gostje vendarle uveljavili kakovost in širši nabor igralcev ter po izenačenju na 73 vodstva niso več izpustili iz rok.

Naziv MVP kroga pripada hrvaškemu reprezentantu Marjanu Čakarunu, ki je dosegel 27 točk (met 10:13, 9 skokov, indeks 32), najvišji statistični indeks kroga - 34 - pa je dosegel član poražene ekipe Davor Konjević (25 točk, 9 skokov, 6 podaj).

V naslednjem krogu 15. decembra bo Šentjur gostoval v Šenčurju, Sixt Primorska pa bo gostila zadnjeuvrščeno Ilirijo.

* Dvorana OŠ Hrušovec, gledalcev 400, sodniki: Nedović (Kranj), Španič (Postojna), Pohleven (Maribor).
* Šentjur: Konjević 25 (7:7), Strmčnik 19 (0:1), Jereb 7 (0:1), Krušič 6 (2:2), Pešić 15 (2:2), Jurček 7 (1:2), Čigoja 3, Harmon 3, Ahmedović 3 (1:2).
* Sixt Primorska: Ferme 10 (1:2), Harris 11 (4:5), Čakarun 27 (7:9), Kosi 4 (2:2), Hodžić 15 (1:2), Jagodić Kuridža 13 (6:8), Vujasinović 3, Vončina 11 (5:6).
* Prosti meti: Šentjur 13:17, Sixt Primorska 26:34.
* Met za tri točke: Šentjur 11:24 (Konjević 4, Strmčnik 3, Jereb, Pešić, Čigoja, Harmon), Sixt Primorska 12:29 (Hodžić 4, Ferme 3, Vončina 2, Harris, Jagodić Kuridža, Vujasinović).
* Osebne napake: Šentjur 29, Sixt Primorska 25.
* Pet osebnih: Čigoja (37.), Pešić (40.).