"NORO" JE, KAR LUKA DELA: Znova vrhunska predstava Dončića! (VIDEO)

Slovenski košarkarski zvezdnik Luka Dončić je v dresu Dallas Mavericks v severnoameriški ligi NBA ob porazu proti Portland Trail Blazers s 119:121 prikazal novo izvrstno predstavo. Dosegel je 29 točk, 12 skokov, devet podaj ter tri ukradene žoge.

Pri Dallasu se je izkazal tudi Kristaps Porzingis, ki je tekmo končal pri 32 točkah, devetih skokih, petih podajah ter dveh blokadah.

Na drugi strani je CJ McCollum dosegel 35 točk. Junak tekme je bil sicer Damian Lillard, ki je dosegel odločilni koš 26 sekund pred koncem tekme, sicer pa je prispeval 26 od svojih 28 točk v drugem polčasu.

Po Lillardovem košu za 121:119 je z metom za tri točke poskušal Dončić, a zgrešil. Dorian Finney-Smith je skočil za odbito žogo, sodnik je piskal prekršek Lillarda za prosta meta, a je Portlandov trener Terry Stotts zahteval ponovni ogled posnetka in sodnik si je premislil.

"Ko je Portland vzel 'challenge' in smo akcijo pogledali v počasnem videoposnetku, smo jasno videli, da je Damian Lillard po pravilih odbil žogo iz rok Doriana Finney-Smitha," je pojasnil vodja sodnikov Courtney Kirkland.

Porzingis je po tekmi priznal, da je bil Lillard ključni mož zmage Portlanda. "Vedeli smo, da ga ne smemo pustiti, da se razigra. V drugem polčasu je ujel svoj ritem," je povedal Latvijec.

Drugi Slovenec Goran Dragić je z Miami Heat klonil proti Minnesoti Timberwolves s 109:116. Dragić je s klopi dosegel 13 točk, pet skokov ter štiri podaje. Prvi strelec vročice je bil Kendrick Nunn s 25 točkami, toliko jih je na drugi strani dosegel tudi Andrew Wiggins. Ta je kar 16 od 25 točk dosegel v zadnjih šestih minutah, od tega je zadel štiri trojke.

Miami je znova tekmo odigral brez zvezdnika Jimmyja Butlerja, trener Erik Spoelstra pa je po dvoboju menil, da so njegovi varovanci morebitno zmago zapravili v prvem polčasu. "Na dveh zaporednih tekmah smo v prvem polčasu res trpeli in porabili preveč čustvene energije. V prvem polčasu nismo imeli strasti in nismo komunicirali," je dejal.

Mavericks bodo v torek igrali proti Denverju, katerega član je Slovenec Vlatko Čančar. Heat čaka obračun z Atlanto.

Nov boleč poraz so doživeli Golden State Warriors, ki so izgubili proti Oklahomi City Thunder z 92:120. Pri bojevnikih je iz sivega povprečja izstopal le Stephen Curry s 23 točkami. Pri Oklahomi, ki je slavila šele prvo zmago v tej sezoni, je bil najboljši posameznik Dennis Schröder z 22 točkami.

Los Angeles Lakers so na krilih Anthonyja Davisa, ki je dosegel 29 točk ter 14 skokov, ter LeBrona Jamesa, ki je končal pri 20 točkah in 12 podajah, premagali Charlotte Hornets s 120:101.

Memphis je po podaljšku s 134:133 premagal Brooklyn, junak tekme je postal Jae Crowder s košem ob zvoku sirene.