PRESENEČENJE NA BONIFIKI: Koprčani iz pokalnega tekmovanja izločili državne prvake Mariborčane!

Nogometaši iz Kopra so priredili prvovrstno presenečenje in v osmini finala pokala Slovenije izločili državne prvake iz Maribora. Vodilna ekipa 2. SNL je na domači Bonifiki slavila s 3:2 (1:1). Za primorsko ekipo sta gole dosegla Dare Vršič (10. in 74.) ter Žan Bešir (63.), za štajersko pa Andrej Kotnik (45.) in Bešir (81./avtogol).

Danes sta se v četrtfinale prebila še Mura in Domžale. Mura je vse dvome o napredovanju med osem v Kranju razrešila v prvem polčasu. Za Prekmurce je dvakrat zadel Amadej Maroša in enkrat Fejsal Mulić za 3:0, za Gorenjce pa je v drugi polovici tekme častni gol prispeval Tilen Mlakar.

Domžalčani, ki so pred dnevi v gorenjski metropoli dosegli premierno zmago v Prvi ligi Telekom Slovenije v tej sezoni, so zanesljivo slavili v Brdih s 3:0. V polno sta zadela Slobodan Vuk in Dejan Lazarević, prvi domžalski gol pa je prispeval Denis Jazbar (avtogol). V četrtfinale je napredoval tudi Aluminij, ki je z 1:0 izločil sežanski Tabor. V 57. minuti je tekmo odločil Matic Vrbanec.

Prejšnji teden so si napredovanje izborili nogometaši iz Celja, Radomelj in Lendave. V četrtek, 19. septembra, bo na sporedu še zadnji dvoboj osmine finala med branilko naslova Olimpijo in velenjskim Rudarjem.