NOR DONČIĆEV VEČER! Zadel 32 točk in z norim metom v končnici odločil tekmo (VIDEO)

Ekipa Dallas Mavericks je v severnoameriški košarkarski ligi NBA doma premagala Detroit Pistons s 106:101, za zmagovite gostitelje pa je vnovič izjemno igral slovenski zvezdnik Luka Dončić, ki je v petintridesetih minutah zabeležil 32 točk in po osem skokov ter podaj. 19-letni Ljubljančan je s tem skupno petič dosegel oziroma presegel mejo 30 točk.

Miami Heat poškodovanega Gorana Dragića je na gostovanju s 100:94 premagal Cleveland Caveliers. Dončića in njegove naslednja tekma v boju za končnico čaka v noči na ponedeljek po slovenskem času doma s Torontom, New York Knicks pa bodo tedaj gostili Miami.

Ko je Dončić minuto in 20 sekund dosegel koš, so Mavericks povedli s 104:97 in odpora Pistons je bilo konec. Dončić je nato v zadnji minuti s prostih metov dosegel še zadnji točki svojega moštva. Končni izid je postavil Blake Griffin, s 35 točkami prvi strelec tekme.

Trener: "Luka si zasluži priložnost na tekmi zvezd"

Dallas je sedaj na 12. mestu na zahodnem delu lige in ima še vedno možnosti za končnico. Kot jih ima za preboj na tekmo vseh zvezd tudi še Luka Dončić, saj bodo rezerviste trenerji določili v četrtek. Po glasovih navijačev je bil na drugem mestu zahodne konference in skupno tretji, igralci NBA so ga umestili šele na osmo, novinarji pa na šesto mesto.

"Luka dela izjemne stvari, tu ni nobenega dvoma, in si zasluži priložnost. Trenerji imajo vse informacije, ki jih potrebujejo za odločanje, in prepričan sem, da jih bodo tudi ustrezno ovrednotili. Ni pa nobenega dvoma, da se je doslej izkazal, kar so v glasovanju pokazali tudi navijači," je dejal trener Dallasa Rick Carlisle.

Nowitzki ob zaključku kariere dobil posebno povabilo na tekmo zvezd

Je pa že dobil posebno povabilo na all star tekmo nemška legenda Dirk Nowitzki, trinajstič v karieri; štiridesetletnik naj bi po poročanju teksaških medijev čakal le še na podrobnosti potovanja v Charlotte, kjer bo smetana NBA zbrana med 15. in 17. februarjem. Nowitzki ob zaključku kariere, vseh 21 sezon igra pri Dallasu, po vrnitvi po poškodbi v tej sezoni malo igra, tokrat v desetih minutah ni dosegel točke ter je zbral le po podajo in skok. Veliko boljši je bil njegov rojak Maximilian Kleber, ki je v igro vstopil s klopi za 12 točk, drugi strelec gostiteljev pa je bil Dennis Smith Jr. z 19 točkami in petimi podajami.

Smith, ki se ga tudi zaradi dobrih predstav Dončića povezuje s prestopom, omenjal se je tudi Detroit, je igral šele na drugi tekmi po tednu premora. "Vrnil se je in dvakrat smo zmagali. Veliko je prinesel, saj je agresiven, hiter in nam veliko pomaga," pa je o 21-letnem soigralcu in tudi tekmecu za prevlado v ekipi povedal Dončić.

V noči na ponedeljek Teličke čaka obračun s Kandčani

Dončićevi naslednji tekmeci iz Toronta, tretji v skupni razvrstitvi lige, so izgubili, James Harden je s 35 točkami vodil Houston Rockets do zmage nad Raptors s 121:119. Harden je na prejšnjih petih tekmah dosegel vedno več kot 50 točk, 30 ali več pa jih je dal na zadnjih 22 nastopih. Gostitelji so 74 sekund pred koncem zaostajali že za 11 točk, potem pa je imel Kawhi Leonard (32 točk) v zadnjem napadu možnost, da tekmo privede v podaljške, a se je odločil za trojko, ki pa jo je zgrešil, ko ga je pokrival prav Harden, in kanadska zasedba je ubranila dve točki prednosti.

Vroč ostaja tudi Grk Giannis Antetokounmpo, ki je s 34 točkami in 14 skoki s soigralci poskrbel, da je z Milwaukee Bucks po zaostanku s Charlotte prišel do zmage s 108:99 ter je tako ostal na čelu lestvice NBA. Bucks so v zadnji četrtini Hornets nadigrali z 32:12.

Dončićeve vrhunce minulega večera si lahko ogledate v spodnjem videu.