NI SE IZŠLO PO ŽELJAH KOPRČANOV: Ribničani doma pokazali svojo premoč

Slovenija

Rokometaši Rika Ribnice so na včerajšnji tekmi 6. kroga lige NLB na domačem igrišču premagali Koper z 31:27 (18:10).

Ribničani so dosegli šesto zmago in na vrhu prvenstvene lestvice ujeli Celjane, ki imajo prav tako 100-odstotni izkupiček v dosedanjem delu državnega prvenstva. Varovanci domačega trenerja Damjana Škaperja, ki jih v nedeljo čaka zahtevno gostovanje v beloruski prestolnici v drugem krogu pokala EHF (na prvi tekmi so Ribničani remizirali z Minskom), so temelje za zmago postavili v prvem polčasu.

V tem delu tekme so povsem zasenčili Primorce in prvo polovico tekme zaključili z vodstvom osmih golov (18:10). V drugem polčasu so Ribničani malce "stopili na žogo", a brez težav premagali Koprčane. V zmagoviti ekipi je bil najbolj učinkovit Uroš Knavs z enajstimi, v poraženi pa Tilen Sokolič s šestimi goli. Koprska ekipa bo v prihodnjem krogu v sredo, 16. oktobra, gostila Celje Pivovarno Laško, ribniška ekipa pa bo v soboto, 19. oktobra, gostovala v Dobovi.

* ŠC Ribnica, gledalcev 280, sodnika: Kavalar in Nahtigal.
* Riko Ribnica: Bojić, Klarič, Strmljan 4, Horvat 1, Vujačić 3, Žagar 3, Knavs 11 (2), Ilc, Ranisavljević 2, Pahulje, Lešek, B. Nosan 1, M. Nosan, Cimerman 1, Pucelj, Tomšič 1, Setnikar 4.
* Koper: Štavar, Dobaj, Dolenc 1, Žagar 4, Avsec 1, Krečič 5, Konjević, Postogna, Moljk 1, Smolnik 3, Sokolič 6, Guček 1, Marić, Makuc, Stopar, Dobaj, Breznikar 5.
* Sedemmetrovke: Riko Ribnica 2 (2), Koper 5 (3).
* Izključitve: Riko Ribnica 2, Koper 4 minute.