NEUSPEŠNA SOBOTA ZA PRIMORSKE ROKOMETAŠE: Kdo je premagal Koprčane in kdo Izolane?

Rokometaši Ljubljane so na sobotni tekmi 4. kroga lige NLB v gosteh premagali Koper s 24:23 (13:13).  Rokometaši Slovenj Gradca 2011 pa sopremagali Butan plin Izolo z 29:25.

Novinci na prvoligaški sceni iz Ljubljane so dosegli prvo zmago v ligi NLB. Izbranci Bojana Čotarja so po razburljivem dvoboju številnih preobratov na kolena v Bonifiki položili Koprčane, zmagoviti gol pa je dosegel absolutni junak tekme in strelec desetih zadetkov Žarko Makivić.

Rokometaši iz slovenske prestolnice so večji del prvega in drugega polčasa narekovali ritem igre in bili v rezultatski prednosti. V prvi polovici tekme so nekajkrat vodili za dva gola, a Koprčani so jim bili vselej za petami. V drugem polčasu so bili Ljubljančani še bolj konkretni in si deset minut pred koncem tekme priigrali kar pet golov prednosti (23:18). V končnici tekme so se preveč sprostili, kar so varovanci domačega trenerja Uroša Rapotca izkoristili in izničili visok primanjkljaj ter izenačili na 23:23. A gosti so se vendarle pobrali po šoku in po golu Makivića nasmejani ter objeti zapustili koprsko dvorano

Izgubili tudi Izolani

Korošci so pričakovano osvojili obe točki v obračunu proti tekmecem iz Izole. Izbranci Sebastjana Soviča imajo po štirih odigranih tekmah polovičen izkupiček, varovanci gostujočega stratega Fredija Radojkoviča pa so ob zmagi in neodločenem izidu doživeli drugi poraz.

Večji del prvega polčasa je bila tekma povsem izenačena, gostitelji pa so nekoliko lažje zadihali tik pred odhodom na veliki odmor, ko so povedli s 15:11. Primorci se niso predali, v 38. minuti so se približali na gol zaostanka (18:17), tri minute kasneje pa tekmo po zadetku Domna Stoparja postavili v začetno izhodišče (19:19). V prelomnih trenutkih dvoboja so Korošci znova strnili svoje vrste in v 48. minuti povedli z 24:20, prednost pa brez težav zadržali vse do konca dvoboja. V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Nemanja Živković s šestimi, v gostujoči pa Vid Miklavec z osmimi goli.

Koprska zasedba bo v prihodnjem krogu, v soboto, 3. oktobra, gostovala v Ribnici, izolska pa bo gostila Urbanscape Loko.