NASPROTNIKI, KI ŠE NE POZNAJO PORAZA: Koprčane so ves čas držali v podrejenem položaju

Košarkarji Cedevite Olimpije so v zaostali tekmi 2. kroga lige Aba premagali Koper Primorsko s 102:65 (27:21, 54:39, 81:45).

Košarkarji Cedevite Olimpije v ligi Aba še ne poznajo poraza. V Areni Bonifika so dobili slovenski derbi proti Kopru Primorski z razliko kar 37 točk (102:65).

Ljubljančani so do tretje zmage v tem tekmovanju prišli na zaostali tekmi 2. kroga. Niti enkrat zmaga ni bila ogrožena. Koprčane so ves čas držali v podrejenem položaju, kar kažejo tudi izidi po četrtinah. Šlo je za enostranski promet, še največ odpora pa je domača zasedba nudila v prvi četrtini, nato pa so jim podjetnejši in agilnejši gostje iz prestolnice ušli izpod nadzora.

Ljubljančani so se s še tretjo zmago zavihteli tik pod sam vrh prvenstvene lestvice, na katerem so aktualni prvaki iz sezone 2018/19 Crvena zvezda. Koprčani pa še vedno iščejo svojo prvo zmago v tem tekmovanju v tej sezoni.

Danes se žal ni izšlo. Glavo gor in naproti ponedeljkovem obračunu v ABA Liga #DejmoTigri #KoperPrimorska #Faith #Believe

Posted by KK Koper Primorska on Thursday, October 22, 2020

V ljubljanski vrsti je bil znova v ospredju Kendrick Perry s 17 točkami, šestimi asistencami in štirimi ukradenimi žogami, pri Kopru je bil najuspešnejši Luka Vončina z 21 točkami.

Jurica Golemac, glavni trener KK Cedevita Olimpija, je bil po tekmi v Kopru zelo zadovoljen: "Razlika v kakovosti je bila očitna, fantom čestitam za odlično energijo. Tekmeci so nam odlično parirali prvih deset ali 12 minut, nato pa smo dokazali, da imamo daljšo klop ter večjo kvaliteto. Odpočili smo lahko nosilce, mlajši igralci pa so dobro izkoristili priložnost, ki so jo dobili. Tudi v naprej morajo dobro delati, da bodo dobili še kakšno."

Po gostovanju v Beogradu pri Partizanu v nedeljo, 25. oktobra, se bodo Zmaji vrnili v Ljubljano, kjer jih v sredo čaka obračun petega kola evropskega pokala s Promitheasom iz Patrasa. Šlo bo za zaključek napornega obdobja devetih dni, v katerem so košarkarji Cedevite Olimpije odigrali štiri tekme, od tega kar tri na gostujočem terenu. Koprčane 26. oktobra čaka še redni četrti krog lige Aba v Kopru proti Zadru.

* Dvorana: Arena Bonifika, sodniki: Petek, Javor (oba Slovenija), Terlević (Hrvaška).
* Koper Primorska: Dornik 17 (5:8), Rojc 6 (4:4), Kastrati 8, Radulović 2 (0:1), Hrabar 5, Macura 5:5 (2:4), Vončina 21 (3:4).
* Cedevita Olimpija: Radović 11 (1:1), Perry 17 (3:3), Hopkins 6 (1:1), Duščak 3 (3:4), Murić 13, Ukić 11 (2:2), Blažič 9 (3:4), Brown 14 (5:5), Hodžić 3, Jones 5, Marinković 10.
* Prosti meti: Koper Primorska 14:21, Cedevita Olimpija 18:20.
* Met za tri točke: Koper Primorska 5:17 (Vončina 4, Hrabar); Cedevita Olimpija 16:37 (Radović 2, Perry 2, Hopkins, Murić 3, Ukić 3, Brown 3, Hodžić, Jones).
* Osebne napake: Koper Primorska 26, Cedevita Olimpija 23.