NAPETO DO ZADNJE MINUTE: Košarkarji Kopra se iz Beograda vračajo z zmago (VIDEO)

Košarkarji Kopra Primorske so v 7. krogu lige Aba premagali Mego Bemax z 79:73 (24:22, 46:41, 67:59).

Košarkarji Kopra Primorske so hitro uredili svoje misli po visokem porazu v slovenskem derbiju s Cedevito Olimpijo in se vrnili v zmagovalne tirnice. Na gostovanju v Beogradu so premagali Mega Bemax in vpisali peti par točk v sedmih nastopih v ligi Aba.

Čeprav so Koprčani vodili večji del srečanja, so morali do zadnjih minut trdo garati za uspeh. Domačini se v nobenem trenutku niso predali in so večkrat skoraj povsem izničili tudi dvomestno prednost gostov. Tako so vodstvo 51:41 v naslednjih minutah znižali na 51:47, ali pa 72:60 na 72:68. Tudi v zaključku tekme varovancem trenerja Jurice Golemca vodstvo s 77:71 ni zadostovalo za mirno končnico.

Zmaga proti Megi Bemax v Beogradu ???? napeta končnica, novi 2 točki peljemo domov #dejmotigri

Posted by KK Koper Primorska on Sunday, November 17, 2019

Mega Bemax, ki ima v svojih vrstah dva slovenska košarkarja, Jurija Macuro in Blaža Mesička, se je približala na 73:77. Na srečo slovenskih prvakov so ti v zadnji minuti kar štirikrat uspešno skočili v napadu in preko Ivana Marinkovića s črte prostih metov prišli do končnega izida.

Koper Primorsko naslednja tekma čaka že čez dobrih 24 ur, in sicer bo v državnem prvenstvu v ponedeljek ob 18. uri gostila Rogaško, v osem krogu lige Aba pa bo 23. novembra doma igrala proti FMP.

* Dvorana Ranko Žeravica, gledalcev 1000, sodniki: Radović, Peić (oba Hrvaška), Jovčić (Srbija).
* Mega Bemax: Mišković 14 (4:6), Atić 12 (1:2), Ašćerić 8, Miljenović 7 (2:2), Simonović 11 (5:5), Tanasković 10 (1:6), Stanić 6 (0:3), Mesiček 5 (1:1).
* Koper Primorska: Holt 19 (1:1), Harris 15 (1:1), Čakarun 8 (6:6), Lazić 3, Marinković 6 (2:2), Hodžić 9, Jagodić Kuridža 15 (5:7), Šiško 2, Vončina 2.
* Prosti meti: Mega Bemax 14:25, Koper Primorska 15;17.
* Met za tri točke: Mega Bemax 9:20 (Atić 3, Ašćerić 2, Mišković 2, Miljenović, Tanasković), Koper Primorska 10:32 (Hodžić 3, Holt 2, Harris 2, Jagodić Kuridža 2, Lazić).
* Osebne napake: Mega Bemax 22, Koper Primorska 25.