NAJHITREJŠI MOŽEN POVRATEK V ELITNO LIGO: Obojkarice Luke Koper na dveh tekmah ugnale Krim

Odbojkarice Luke Kopra so se na najhitrejši možen način vrnile v slovensko elitno ligo. Potem ko so zasedle prvo mesto v 1.B ligi so bile uspešne tudi v osmini finala. V dveh tekmah so ugnale Krim.

Če so Koprčanke v domači dvorani z Ljubljančankami imele nekaj težav, zmagale so s 3:2, pa to ne velja za povratno tekmo v Ljubljani. Enakovreden je bil le prvi niz, ki so ga gostje dobile s 25:19, odločila ga njegova sredina, po izidu 14:15 so dobile pet zaporednih točk, v preostalih dveh pa so bile domače povsem nemočne.

S 15 točkami je bila najučinkovitejša igralka tekme Nina Đukić, s petimi bloki se je izkazala Taisiia Horolska.

V najboljši ligi pa ostajajo odbojkarice ATK Grosupljega. Na drugi tekmi osmine finala so še drugič premagale Mozirje, še drugič s 3:1. Tako kot na prvi tekmi dramatičnosti ni bilo, Mozirje je po zaostanku z 0:2 dobilo tretji niz, a bilo v četrtem spet nemočno. Domače so bile precej boljše v bloku in tudi v napadu, v katerem je bila s 17 točkami najučinkovitejša Nika Pucelj.