Minuli konec tedna je na Cerju potekala prva vseslovenska akcija sajenja sadik dreves pod vodstvom Zavoda za gozdove. Že v petek je za orodje prijelo 200 prostovoljcev, na sobotno akcijo pa se jih je prijavilo 800 iz Slovenije in zamejstva. Po neuradnih podatkih je pomagalo pogozdovati po letošnjem velikem požaru kar tisoč prostovoljcev.
NA KRASU POSADILI 19.000 DREVES: Naslednja akcija že decembra (FOTO)
Slovenija
Na Cerje so prišle na pomoč različne skupine, od velenjskih brigadirjev do združenj borcev in veteranov, dijakov in družin od blizu in daleč.
Župan občine Miren-Kostanjevica Mauricij Humar napoveduje, da pripravljajo v bodoče še več podobnih akcij, naslednja bo že 10. decembra, ko bodo sejali drevesa. Za prihodnje leto spomladi in jeseni pa načrtujejo še dve tako veliki akciji, kot je bila minuli konec tedna.
Komentiraj
Regional priporoča
Zadnje z obale
Več kronike
OGNJENA DRAMA ZARADI OKVARJENEGA SUŠILNIKA: Umrli mati in sedem otrok, starih od dve do 14 let
A.S.
-
6.2.2023 ob 17:36
PODROBNOSTI TRAGEDIJE NA AVTOCESTI: V nesreči so umrli 46- in 52-letna potnica ter 32-letni potnik
A.S.
-
6.2.2023 ob 15:39