NA BONIFIKI OGORČEN BOJ: Razburljiva končnica, zmaga v roke Koprčanov (FOTO)

Rokometaši Kopra so na včerajšnji tekmi 22. kroga lige NLB premagali Sviš Ivančno Gorico s 30:29 (13:12).

Na Obali se je od prve do zadnje minute odvijal ogorčen boj za vsako žogo, po izjemno dramatični in razburljivi končnici pa so smetano pobrali domači rokometaši.

V Bonifiki je bil dvoboj povsem enakovreden in izenačen, še v 57. minuti sta bila tekmeca poravnana (27:27).

V prelomnih trenutkih dvoboja se je tehtnica nagnila na stran gostiteljev, potem ko je izkušeni Tine Poklar realiziral obe sedemmetrovki za vodstvo s 30:28.

A Dolenjci niso vrgli puške v koruzo, po golu Klemna Saška so se v zadnji minuti približali na 29:30 in imeli celo priložnost, da osvojijo točko, a je Marko Marojevič zastreljal sedemmetrovko.

V primorski ekipi je bil najbolj učinkovit Poklar, v dolenjski pa Marojevič. Oba sta dosegla po sedem golov.

Koprska zasedba bo v prihodnjem krogu gostovala v Mariboru, ekipa iz Ivančne Gorice pa bo gostila ormoški Jeruzalem.

BONUS VIDEO: Izrek sodbe za uboj babice v Bertokih

* Dvorana Bonifika, gledalcev 200, sodnika: Turnšek in Čretnik.
* Koper: Jelovčan, Logar, Morato, Žagar 3, Pavlović 1, Poklar 7 (4), Konjevič 1, Moljk, Vujović 4, Smolnik 1 (1), Muminović, Zugan 1, Sanabor 4, Makuc 4, Kete 1, Breznikar 3.
* Sviš Ivančna Gorica: Komar, Mlakar, Struna, Tekavec 3, Bevec 3, Knez 2, Pekolj, Zavodnik 2, Tekavčič, Kutnar 1, Pirnat 2, Marojevič 7 (2), Sašek 6, Kompare, Košir 2 (1), Vidmar 1.
* Sedemmetrovke: Koper 6 (5), Sviš Ivančna Gorica 4 (3).
* Izključitve: Koper 10, Sviš Ivančna Gorica 4 minute.