NA BONIFIKI JE PADLO CELJE: FC Koper se bliža Mariboru in oddaljuje od Olimpije

Nogometaši Kopra so v 30. krogu Prve lige Telemach premagali Celje s 3:1 (1:1).

Koprčani so v dvoboju s Celjem, ekipi se bosta ta mesec merili tudi v polfinalu pokala, želeli ohraniti stik z vodilnim Mariborom, ki je po sobotni zmagi proti Olimpiji Primorcem pobegnil za šest točk. Želje so se jim uresničile po zaslugi Kaheema Parrisa in Lamina Colleyja, ki sta prepolovila točkovni zaostanek. Koper je zdaj v nizu šestih tekem brez poraza in ima že sedem točk prednosti pred tretjeuvrščeno Olimpijo.

Celje, ki je pred tem zmagalo trikrat na zadnjih štirih tekmah, je vpisalo 15. poraz in ostaja sedmo.

Uvod tekme je zaznamoval poskus Colleyja z glavo po kotu z desne strani, toda koprski napadalec je za malo zgrešil cilj. Isti igralec pa je že tri minute pozneje poskrbel za koprsko vodstvo. Luka Šušnjara je z leve strani podal v osrčje kazenskega prostora, Colley pa je spet najvišje skočil in matiral Matjaža Rozmana.

Malce zatem je nase opozoril Parris s premalo natančnim strelom, v 19. minuti pa so prvič tudi Celjani malce resneje zagrozili, a prišli le do udarca iz kota. Dve minuti zatem je ob celjskem naletu Grigorij Morozov poskusil s prostega strela, Adnan Golubović pa je imel kar nekaj dela z branjenjem. V 23. minuti pa je gostom tudi uspelo izenačiti, ko je po podaji Ivana Božića z desne strani iz bližine zadel Ester Sokler.

V 32. minuti je Parris poskusil z roba kazenskega prostora, izkazal pa se je Rozman, pred tem pa je Bede Osuji v kazenskem prostoru v ugodnem položaju zgrešil žogo. Isti igralec je tudi v 37. minuti prišel do strela iz bližine, vendar preslabotno poslal žogo proti golu. Koper je sicer imel več žogo v posesti v prvem delu, tudi več strelov, a ekipi sta na odmor šli poravnani.

V 49. minuti je imel Sokler novo lepo priložnost za Celje, ko je sprožil z desne strani kazenskega prostora, Golubović pa je žogo odbil v kot. Pozneje sta si ekipi priigrali vsaka še po eno priložnost, med drugim pa je moral v 58. minuti spet posredovati Golubović po poskusu Tjaša Begića.

Še v isti minuti je glavni sodnik Asmir Sagrković pokazal na belo piko, češ da je Žana Žužka žoga zadela v roko, odločitev pa je spremenil po pregledu posnetka. So pa v 66. minuti povedli Koprčani, vse je naredil Parris, ki je na desni strani najprej šel mimo Morozova, nato v kazenskem prostoru iz igre vrgel še Tamarja Svetlina ter nato z nizkim strelom matiral še Rozmana. Za Parrisa je bil to deveti gol sezone.

Celjski vratar je bil spet na preizkušnji v 71. minuti, ko sta streljala Colley in Ivan Borna Jelić Balta, v 75. pa je pri Celju sprožil novinec Nene, gosti pa so spet zahtevali najstrožjo kazen po novem domnevnem igranju z roko, a so sodniki hitro razčistili zadevo, sledil je le udarec iz kota. V 80. minuti je bil blizu zadetku Adam Jakobsen, a je z glavo zgrešil cilj.

V 82. minuti pa je dokončno padla odločitev o zmagovalcu, ko je Colley v kazenskem prostoru dosegel svoj drugi gol na tekmi za 3:1.

ZMAGA!! Tretja v nizu! ????????#ForzaKoper????????

Objavil/a FC Koper dne Nedelja, 10. april 2022

Koper bo v 31. krogu v soboto gostoval v Domžalah, Celje pa bo gostilo Bravo.

* Stadion Bonifika, sodniki: Sagrković, Kasapović, Mikača.
* Strelci: 1:0 Colley (13.), 1:1 Sokler (23.), 2:1 Parris (66.), 3:1 Colley (82.).
* Koper: Golubović, Rajčević, Bručić, Novoselec, Žužek, Osuji (od 64. Kotnik), Jelić Balta (od 86. Đira), Vešner Tičić, Šušnjara (od 64. Jašaragić), Parris, Colley (od 90. Krajinović).
* Celje: Rozman, Morozov (od 88. Lartey), Vuklišević, Stojinović, Brecl, Vrbanec, Janjičić (od 46. Svetlin), Božić, Begić (od 74. Nene Gbamble), Kuzmanović (od 74. Jakobsen), Sokler (od 74. Medved).
* Rumeni kartoni: Jelić Balta, Novoselec; Stojinović, Božić, Vrbanec, Medved, Morozov.