MLADI LUCIJSKI DIRKAČ USPEŠEN TUDI V MOČNEJŠI KATEGORIJI: "Izboljšava časov me navdaja z velikim optimizmom"

Piran

Z dirko na slovaškem dirkališču Slovakiaring se je pričelo letošnje državno prvenstvo v cestno hitrostnem motociklizmu. Udeležil se ga je tudi mladi primorski dirkač Etien Kantar Božič, ki nastopa za Športno društvo Nenaten iz Lucije.

"TenTen" oziroma 13-letni Etien Kantar Božič iz Lucije je po večletnem nastopanju v minimotu letos zamenjal kategorijo in prešel na večji motor, 300-kubično Yamaho R3, s katero nastopa v kategoriji supersport 300, so sporočili iz njegove ekipe. 2. mesto na dirki za državno prvenstvo je za ekipo pokazatelj, da je bila odločitev o prestopu v močnejšo kategorijo pravilna.

"Pred dirko je bilo nekaj treme, predvsem zaradi nepoznavanja proge. A že po prvem treningu je trema izginila in oba dneva, prvi je bil namenjen predvsem spoznavanju proge in iskanju pravilnih nastavitev, sem zelo užival. Še bolj kot s končno uvrstitvijo sem zadovoljen z izboljšavo svojih časov, ki me navdajajo v velikim optimizmom za naslednje dirke," je po dirki povedal mladi dirkač iz Lucije.

Naslednja dirka ga čaka zadnji junijski konec tedna, ko bo na Hrvaškem dirkališču Grobnik potekala prva dirka mednarodnega prvenstva Alpe Adria.