LAKERSI PREMOČNI ZA EKIPO DALLASA: Dončić padel in se udaril v glavo (VIDEO)

Ekipa Los Angeles Lakers je bila tokrat za košarkarje Dallas Mavericks v severnoameriški ligi NBA premočna in je na domačem parketu zmagala s 108:95. Prvi zvezdnik Dallasa Luka Dončić, ki je v drugi četrtini padel na hrbet in se udaril v glavo, je bil tudi na svoji stoti tekmi v NBA prvi strelec moštva iz Teksasa in je v 30 minutah dosegel 19 točk.

Temu je Dončić, ki se je po tekmi pozdravil tudi z nekdanjim zvezdnikom domačih Kobejem Bryantom, dodal še sedem podaj, štiri skoke in dve ukradeni žogi, poleg tega je izgubil šest žog.

Dončić je dve minuti pred koncem druge četrtine prodiral na koš in ob osebni napaki Dwighta Howarda grdo padel na parket z velike višine, obležal je na tleh, a se potem hitro pobral in bil uspešen pri obeh prostih metih. Vseeno je potem odšel v garderobo, a se po odmoru kljub bolečinam vrnil na parket.

Lakersi, ki so v začetku decembra morali priznati premoč Dallasu, tokrat gostom niso pustili nobene možnosti za zmago, že ob polčasu so vodili za 11 (54:43), v tretji četrtini tudi za 17, na koncu pa zmagali s 13 točkami naskoka.

Pri Dallasu predvsem v prvem polčasu niso imeli svojega večera, ko so zabeležili najnižji odstotek zadetih metov iz igre letos - 30,4 (zadeli so 14 od 46 poskusov).

NESREČA IVICE KOSTELIĆA NA KANINU: Napačen gib med smuko zunaj proge (VIDEO)

Med smuko na Kaninu se je včeraj poškodoval legendarni hrvaški smučar Ivica Kostelić. Kot je zapisal na svojem Facebook profilu, si ni tako predstavljal smuke pred premiero filma 'Skiing the fire ring' v Bovcu. Zaradi izpahnjene rame je pristal v bolnišnici.

Pri vodilnem moštvu zahoda je bil točkovno najbolj razpoložen Anthony Davis, ki se je ustavil pri 23 točkah. Prvi zvezdnik Jezernikov LeBron James pa je postal deveti igralec v zgodovini lige NBA, ki je presegel mejo 9000 podaj. Danes jih je na koncu zbral 13, temu pa dodal še 13 točk.

Nova tekma košarkarje Dallasa čaka v noči na sredo, ko bodo gostovali pri Oklahomi City Thunder.