KOPRSKIM ROKOMETAŠEM V MARIBORU ŽE KAZALO NA ZMAGO, NATO PREOBRAT: Razšli so se z neodločenim izidom (FOTO, VIDEO)

Rokometaši Maribora Branika in Kopra so se v 16. krogu lige NLB razšli z neodločenim izidom 30:30 (14:17).

Koprčani so v Mariboru pričakovali novo zmago in v prvem polčasu jim je za to tudi lepo kazalo, saj so vodili že za šest golov. Toda Mariborčani se niso predali, na koncu pa v zadnji minuti celo nadoknadili dva gola zaostanka ter vpisali točko, ki jih je vsaj začasno popeljala na 12. mesto. Koper ostaja sedmi.

16. krog lige NLB: RK Maribor Branik - RD Koper

Spletni prenos #LigaNLB v živo!

Objavil/a Rokometni klub Maribor Branik dne Petek, 24. februar 2023

Po dokaj izenačeni prvi polovici prvega polčasa so Primorci med 17. in 21. minuto dosegli tri zaporedne gole ter pobegnili na 14:8. Vendar naleta niso nadaljevali, temveč so domačim dovolili, da so se vrnili na znosne tri gole razlike, kolikor je znašala razlika tudi ob koncu polčasa.

V uvodu drugega dela so se do tega kroga predzadnji Štajerci približali še za zadetek, nato pa od 32. minute imeli nekaj časa dva igralca več po izključitvah Andraža Keteja in Tineta Poklarja.

Tega pa niso v celoti unovčili, saj so se zgolj približali na 16:17, izenačili pa so v 44. minuti, ko je zadel Jan Kovačec. Sledilo je tudi izenačeno nadaljevanje. Ko je Poklar v 60. minuti zadel za dva gola prednosti Kopra, se je zdelo, da je zmagovalec znan. Toda domačini so hitro dosegli dva gola prek Filipa Jerenca in Tadeja Soka, tako da sta si ekipi na koncu razdelili plen.

Jerenec je bil z devetimi goli najboljši pri Mariboru, Kete in Adam Bratkovič pa s po šestimi pri Kopru.

Maribor bo v 17. krogu gostoval pri Slovanu, Koper pa bo gostil Celje.