KOPRSKI "TORNADO": Sixt Primorska zanesljivo do nove zmage

Košarkarji Sixta Primorske so dosegli novo zmago v regionalnem tekmovanju. V ligi Aba2 so danes v 15. krogu dosegli 14. zmago, s 97:71 (20:16, 46:41, 78:53) so premagali Borac iz Čačka.

Slovenska ekipa ni imela veliko težav z osmouvrščenimi tekmeci in se je še utrdila na prvem mestu. Tekmeci iz Čačka so bili dokaj blizu do polčasa, ko so zaostajali le za pet točk. Potem pa je sledil koprski "tornado" v tretji četrtini, ki so jo domači dobili kar z 32:12, tako da je bil zmagovalec odločen že precej pred koncem. V zadnjih minutah so si lahko domači privoščili tudi malo bolj sproščen pristop, ki pa nazadnje ni ogrozil visoke prednosti, na koncu je bilo + 26.

Koprčani so danes dobro delovali ekipno, pet košarkarjev je končalo z dvomestnim številom točk, Ivan Marinković jih je dosegel 15, po 13 pa Lance Harris in Marko Jagodić Kuridža.

Sixt Primorska bo v 16. krogu igrala v gosteh pri Helios Suns, tekma bo na sporedu 17. januarja.