KOPRSKI ROKOMETAŠI VPISALI ČETRTO ZAPOREDNO ZMAGO: V naelektreni Bonifiki za tri pike ugnali Slovan (FOTO)

Rokometaši Kopra s v tekmi 14. kroga lige NLB premagali LL Grosist Slovan z 32:29 (20:14).

Koprčani so tekmece, s katerimi so bili pred dvobojem sosedje na lestvici z enakim številom točk (a s tekmo več), strli z dobro predstavo v drugi polovici prvega polčasa. Nadaljevanje je bilo bolj enakovredno, a gostom ni uspelo ujeti tekmecev po zaostanku za šest golov po prvih 30 minutah.

Po dokaj izenačenem začetku so pri izidu 13:11 v 20. minuti Koprčani do konca prvega dela dosegli še sedem zadetkov, gostje pa tri in ob odmoru so imeli domači šest golov naskoka.

To je bilo na koncu dovolj za zmago, saj je Slovan nekajkrat v nadaljevanju prišel do treh golov zaostanka (19:22, 22:25), a je Koper do končnice ohranil takšno prednost. Tik pred koncem je bil sicer izid le še 31:29, toda gostom je za morebiten preobrat zmanjkalo časa.

Najboljši strelci pri domačih so bili Bor Breznikar s šestimi ter Denis Konjević in Andraž Kete s po petimi goli, medtem ko je pri gostih strelsko močno izstopal Aleksa Tufegdžić, s 15 goli je dosegel skoraj polovico zadetkov svoje ekipe.

"Čestitam fantom za zmago. Bilo pa je toplo-hladno. Prvi polčas je bil veliko boljši kot drugi. Je pa res, da smo imeli kar nekaj problemov v zadnjih 14 dneh. Ekipa Slovana se je v drugem polčasu vrnila, ampak kot sem rekel, glede na vse probleme, ki smo jih imeli, saj tudi mene cel teden ni bilo. Najbolj važni pa sta dve točki," je po tekmi dejal koprski trener Bojan Čotar.

V naslednjem krogu bo LL Grosist Slovan 19. februarja gostil Jeruzalem Ormož, Koper bo ta dan gostoval pri Riku Ribnici.