KOPRČANI ZA LAS OB ZMAGO: Premoč so morali priznati Celjanom (VIDEO)

Rokometaši Kopra 2013 so v tekmi 1. kroga končnice (od 1. do 6. mesta) izgubili proti Celju Pivovarni Laško z 31:32 (19:17).

Celjski rokometaši so drugi del državnega prvenstva začeli s pričakovano zmago, a so se zanjo v Kopru morali pošteno potruditi. V 54. minuti so zaostajali, po zaslugi Tilna Kodrina, ki je prispeval zadnja dva gola na tekmi, pa slavili.

Gosti so v prvem polčasu nekajkrat vodili za dva gola, a so se Primorci vselej vrnili, v 24. minuti pa po golu Grege Krečiča prvič na tekmi povedli (14:13). V 28. minuti je Krečič svojo ekipo popeljal do +2, kolikor je tudi znašala razlika ob polčasu.

Adam Bratkovič za 25 : 23,v 40.minuti Forza Koper ????????

Posted by RD Koper on Sunday, March 24, 2019

Drugi polčas so domači odprli z golom, s tremi pa vodili do 35. minute in 22:19. V 42. minuti so gosti ujeli priključek (26:26). Povedli so s 27:26, nato pa spet gledali v hrbet primorskim rokometašem, ki so v 54. minuti povedli z 31:29. V 55. minuti je Kodrin zadel za izenačenje 31:31, sedmo in ključno obrambo je v 58. minuti prispeval Aljaž Panjtar, na drugi strani pa je bil natančen Kodrin za 32:31. Koprčani so v zadnji minuti lovili izenačenje, a je Adam Bratkovič naredil prekršek v napadu. Krečič je bil z desetimi goli prvi strelec tekme.

Celjani bodo v drugem krogu igrali proti Mariboru, tekma bo že v petek. Koprčani bodo dan kasneje igrali Ribnici.

* Dvorana Bonifika, gledalcev 2500, sodnika: Knez in Smolko (oba Ljubljana).
* Koper 2013: Haseljić, Makuc, Dolenc, Krečič 10, Matijašević 4, Konjević, Postogna, Moljk, Smolnik 4, Sokolič 1, Guček, Zugan 2, Marić 1, Planinc 3 (2), Stopar, Bratkovič 6 (1).
* Celje Pivovarna Laško: Vujović 4, Jurečič, Malus 1, Kljun, Razgor 7 (5), Ovniček 5, Marguč 2, Mlakar, Šarac 1, Panjtar, Accambray 6, Kodrin 5, Horžen, Makuc, Anić, Bećiri 1.
* Sedemmetrovke: Koper 2013 3 (3), Celje Pivovarna Laško 5 (5).
* Izključitve: Koper 2013 6, Celje Pivovarna Laško 6 minut.