KOPRČANI VISOKO NADIGRALI SKOPJANCE: Sixt Primorska dobila vseh 12 domačih tekem!

Koper

Košarkarji Sixta Primorske so doma v Kopru v prvi tekmi finala druge regionalne lige Aba premagali MZT Skopje s 93:71. Druga tekma bo že v torek ob 20. uri, prav tako v Kopru. Zmagovalec serije na tri zmage bo v prihodnji sezoni igral v prvi ligi Abe, poraženec pa še z Zadrom, 11. ekipo rednega dela Abe 1, v dodatnih kvalifikacijah za prvo ligo.

Sixt Primorska je redni del regionalne lige končala na prvem mestu in si s tem priborila prednost domačega igrišča v končnici in s tem tudi v finalu. To je bila velika prednost za slovenskega predstavnika, vsaj po rednem delu sodeč, saj so Koprčani dobili vseh 12 tekem v tej ligi pred svojimi gledalci. Koprčani, lani so v finalu klonili proti novomeški Krki, so z MZT obe srečanji v rednem delu lige dobili, a po zelo rednem razpletu. Doma so zmagali po podaljšku z 91:84, v Skopju pri pozneje tretji ekipi rednega dela pa s točko razlike z 78:77.

Gostje so sicer dosegli uvodni točki na srečanju, toda nato so domači povedli z 9:2. Sledil je delni izid 0:6 in le točka prednosti domačih v četrti minuti (9:8) ter slabe tri minute pred koncem uvodne četrtine (18:17), pred tem pa so gostje nekajkrat prevzeli tudi vodstvo. A je zaključek povsem pripadel Sixtu, ki je drugo četrtino začel z devetimi točkami prednosti.

V drugi četrtini so domači najprej povečali vodstvo na 35:21, potem so gostje dosegli deset točk v nizu in sredi tega dela igre znižali zaostanek le na štiri točke (35:31). Ob koncu je Koprčanom s hitrimi protinapadi in zgodnjimi zaključki metov uspel nov delni izid 9:0 in (51:36) in so na odmor ob polčasu odšli s 15 točkami zaloge. Nihanj v igri domačih nato ni bilo več, sredi tretjega dela je bilo že 66:45.

Preostali del predzadnje in zadnje četrtine je ostal povsem v rokah varovancev trenerja Jurice Golemca in trener gostov Đorđi Kočov ni mogel storiti ničesar, da bi vsaj ublažil poraz na srečanju, v katerem so domači prevladovali tako pod obročem kot na zunanjih položajih; Koprčani so trojke zadeli z več kot polovično uspešnostjo (13:21), kar sedem jih je zadel Lance Harris, prvi strelec srečanja (24).

Po drugi tekmi doma bodo Koprčani tretjo tekmo igrali v četrtek v Skopju, kjer bo tudi morebitna četrta tekma v petek. Peti in zadnji predvideni dvoboj finalistov je na programu v ponedeljek, 8. aprila, v Kopru.

* Dvorana Bonifika, gledalcev 1500, sodniki Mario Majkić (Slo), Dragan Porobić (BiH), Radoš Arsenijević (Srb).
* Sixt Primorska: Henry 7, Harris 24 (1:2), Čakarun 16 (2:5), Kosi, Marinković 9 (3:4), Hodžič 9, Jagodić Kuridža 10, Šiško 6 (2:2), Vončina 2, Čebašek 2, Ferme 8 (2:2).
* MZT Skopje: Ivanov 13, Samardžiski 7 (1:2), Stojanovski 9, Medford 8, Woodard 8 (2:2), Sokolov 4, Magdevski 4 (2:2), Simonovski 3, Bojić 12, Mladenovski 3 (1:2)
* Prosti meti: Sixt Primorska 10:15, MZT Skopje 6:8.
* Met za tri točke: Sixt Primorska 13:21 (Harris 7, Hodžič 3, Ferme 2, Henry 1), MZT Skopje 5:22 (Stojanovski 3, Ivanov in Simonovski po 1).
* Osebne napake: Sixt Primorska 16, MZT Skopje 20.