KOPRČANI UNOVČILI NOVO ZMAGO: Bolj zbrana in preudarna predstava Primorcev (FOTO)

Rokometaši iz Kopra so na včerajšnji tekmi 21. kroga lige NLB v gosteh premagali Dobovo z 28:26 (11:14).

* Športna dvorana, sodnika: Žitnik in Majer.
* Dobova: Husejnović, Blaževič, Glogovšek, Šafranko 2, Dragan, Luzar, Kučič, Rantah 3, Šukić 9, Kamnikar, Mlakar 6 (4), Ferenčak 2, Kozolić, Mijušković, Nešič 4.
* Koper: Jelovčan, Logar 1, Špruk 1, Žagar 1, Pavlović 4, Poklar 9 (4), Konjević 1, Moljk 1, Vujović 3, Smolnik, Muminović, Zugan, Sanabor, Makuc 3, Kete 1, Breznikar 3.
* Sedemmetrovke: Dobova 4 (4), Koper 6 (4).
* Izključitve: Dobova 14, Koper 14 minut.
* Rdeči karton: Moljk (38.).

V razburljivem in izenačenem dvoboju so se zmage veselili Primorci, predvsem zaradi bolj zbrane in preudarne predstave v prelomnih trenutkih dvoboja.

Večji del tekme je minil v izenačeni predstavi. V 51. minuti je bila tekma povsem odprta (23:23), nato pa so si izbranci gostujočega trenerja Bojana Čotarja po golih Luke Vujovića in Tineta Poklarja priigrali prednost dveh golov (25:23).

V zadnjih sedmih minutah - kljub permanentnemu pritisku domačih rokometašev - niso popustili, končni izid in zmago z dvema goloma prednosti pa je v zadnji minuti potrdil Bor Breznikar.

Pri Koprčanih je bil na današnji tekmi najbolj učinkovit Poklar, pri Dobovčanih pa Željko Šukić. Oba sta dosegla po devet golov.

Zasedba iz Kopra bo v prihodnjem krogu gostila Ivančno Gorico, iz Dobove pa bo gostovala v Ormožu.