KOPRČANI PROTI SKUPINI ZA PRVAKA: Tokrat za las premagali Krko (VIDEO)

Rokometaši novomeške Krke so v 20. krogu lige NLB izgubili proti Kopru 2013 s 30:31 (15:16).

Koprska ekipa si je po zmagoslavju v dolenjski prestolnici bržkone že zagotovila nastop v skupini za prvaka. Po deseti zmagi ima dva kroga pred koncem rednega dela štiri točke prednosti pred trenutno sedmouvrščeno Krko, ki je še drugič v tej sezoni klonila proti Kopru. V prvem delu prvenstva je v Kopru izgubila s 27:32.

Dolenjsko-primorski obračun je bil izjemno izenačen. Oboji so se gnali do skrajnih meja in druga drugi nastavljali taktične zanke, a se nobena v njih ni ujela. V prvi polovici dvoboja je bil kar 13-krat izid izenačen, podobna predstava je bila v drugem polčasu.

V njem je sprva bolje kazalo Novomeščanom, ki so v 37. minuti prvič na dvoboju povedli za tri gole (21:18), a so jih Koprčani relativno hitro ujeli in v 47. minuti po golu Marka Matijaševiča izenačili na 24:24, pet minute kasneje pa po dveh zadetkih Tilna Sokoliča povedli s 27:25.

Varovanci gostujočega trenerja Uroša Rapotca so v prelomnih trenutkih dvoboja prikazali zelo hladnokrvno predstavo, v kali so zatrli vse poskuse domačih rokometašev po prevratu ter dosegli pomembno zmago.

V zmagoviti ekipi je bil najbolj učinkovit Sokolič s sedmimi goli, enega manj sta prispevala Grega Krečič in Žiga Smolnik. V domači ekipi je Jernej Papež dosegel sedem, Grega Okleščen in Luka Florjančič pa po šest zadetkov.

Novomeška ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Celju, koprska pa bo gostila Dobovo. Obe tekmi bosta v soboto, 9. marca.