KOPRČANI PREKINILI NIZ BREZ ZMAGE: Zdaj so pri 18 točkah na sedmem mestu

Koper

Rokometaši ormoškega Jeruzalema so v 20. krogu lige NLB doma izgubili proti Kopru s 24:32 (10:20).

Suverena zmaga na vedno neugodnem parketu ŠD Hardek. Bravo ekipa! ???????????? #ZmagujemoSkupaj Zavarovalnica Sava Luka Koper

Posted by RD Koper on Friday, March 31, 2023

V dvoboju sedmo- in devetouvrščene ekipe so bili uspešnejši rokometaši Kopra, ki so s tem prekinili niz petih tekem brez zmage. Koper je zdaj pri 18 točkah na sedmem mestu izenačen z Urbanscape Loko. Ormožani so vpisali 11. poraz letos in ostajajo deveti s 14 točkami.

Koprčani so tekmo bolje odprli, po slabi polovici prvega polčasa pa so po golu Tineta Poklarja povedli s štirimi goli prednosti (8:4), kar je prisililo domačega stratega Sašo Prapotnika, da vzame minuto odmora. A to poteka igre ni preveč spremenilo, saj so gostujoči rokometaši še naprej gospodarili na parketu. Po sedemmetrovki Poklarja so vodili že za sedem (12:5). Do konca polčasa so prednost povišali na dvomestno številko in na glavni odmor odšli s prednostjo desetih zadetkov.

V drugem polčasu so morali tako gostujoči rokometaši visoko prednost le še zadržati do konca. Ormožani so se vmes uspeli približati na šest golov zaostanka, kaj več pa jim Koprčani niso pustili. Do konca tekme so tempo spet nekoliko dvignili, na obalo pa odnesli novi dve točki.

Pri Kopru je s 14 goli blestel Poklar, pet jih je dodal še Adam Bratkovič. Pri Ormožu je bil s šestimi goli najuspešnejši Tilen Kosi.

V naslednjem krogu bodo rokometaši Ormoža gostovali pri Grosist Slovanu, Koper pa pred domačimi navijači čaka težak obračun proti velenjskemu Gorenju.

* Športna dvorana Hardek, gledalcev 400, sodnika: Backović in Palačković.
* Jeruzalem Ormož: Skledar, Balent, Zemljič, Munda, Bogadi 1, Pungartnik 4, Vincek, Žuran, Hebar 1, Šulek 2, Kosi 6 (2), N. Krabonja 4, Ćirović 4, S. Krabonja 1, Kolmančič 1, Škrinjar.
* Koper: Jelovčan, Đurica, Morato, Žagar 4, Poklar 14 (4), Konjevič, Bekrić, Moljk 2, Beganović, Stojanović, Vujović 1, Zugan 4, Sanabor 1, Marić, Kete 1, Breznikar, Bratkovič 5.
* Sedemmetrovke: Jeruzalem Ormož 3 (2), Koper 4 (4).
* Izključitve: Jeruzalem Ormož 14, Koper 16 minut.
* Rdeči karton: Bogadi (36.); Vujović (60.).