KOPRČANA MED NAJBOLJŠIMI NA SVETU: Tik pod stopničkami na Japonskem

Danimir Azirović in Ela Sabadin, člana Športnega kluba FlipCapris iz Kopra, sta na 9. svetovnem prvenstvu v cheerleadingu na Japonskem zasedla vrhunsko 4. mesto v kategoriji partnerskih dvigov. Aktualna evropska prvaka sta s tem dokazala, da sodita tudi v sam svetovni vrh.

Na svetovnem prvenstvu v cheerleadingu, ki je minuli konec tedna potekalo v japonski Takasaki, je tekmovalo več kot 100 skupin iz 28-ih držav. Danimir Azirović in Ela Sabadin sta med 17 pari osvojila 4. mesto, saj jima je prvi dan višjo uvrstitev (zasedla sta 6. mesto) preprečila manjša poškodba, so sporočili iz koprskega kluba.

Slovensko reprezentanco sta zastopali tudi Urša Balent in Kristina Etling iz ŠKD Frklje, ki sta v kategoriji cheer plesnih parov med 15-imi pari zasedli šesto mesto.

Naslednje svetovno prvenstvo v cheerleadingu bo leta 2019, za organizacijo pa se poleg Ekvadorja in Kazahstana poteguje tudi Slovenija.