KOPRČAN ZA LAS OB MEDALJO: Toni Vodišek četrti na svetovnem pokalu v Franciji

Slovenija

Slovenski jadralec Toni Vodišek je po 16 plovih in petem dnevu finalne tekme svetovnega pokala v Marseillu med 20 kajtarji ostal četrti (50 točk). V zadnji regati za medalje je bil tretji, dobil pa jo je Francoz Nicolas Parlier, ki je bil tudi prepričljivi zmagovalec (20).

Vodišek je v Provanso prišel tudi z namenom, da spozna regatno polje, kjer bo kajtanje leta 2024 med igrami v Parizu doživelo olimpijski prvenec. Ta razred je bil tudi med najbolj zasedenimi v sicer izjemno okrnjenem finalu sezone svetovnega pokala, saj je nastopila večina z vrha svetovne lestvice.

Drugi slovenski predstavnik Žan Luka Zelko je po devetih regatah med zgolj sedmimi udeleženci v razredu laser s petega napredoval na tretje mesto (25 točk). Včeraj je dvakrat zmagal in bil četrti. Italijan Giovanni Coccoluto (22) je na drugo mesto potisnil Ryana Loja iz Singapurja (24), ki je pred tem vodil vse dni tekmovanja.