Kanarčki visoko preko Celja

Nogometaši Luke Kopra so v 13. krogu Prve lige Telekom Slovenije v gosteh premagali Celje s 3:0 (0:0). V polno so zadeli Palčič, Žibert in Galešić.

Nogometaši Luke Kopra so v Celju zabeležili prepričljivo zmago, ki pa je glede na videno vsaj nekoliko previsoka. Do prvega koprskega gola so imeli namreč pobudo in priložnosti gostitelji, ki pa so bili v napadalnih akcijah premalo zbrani, zmanjkalo pa jim je tudi sreče. To so gosti znali izkoristiti, po vodilnem golu v 58. minuti še dvakrat zadeli v polno in se s sedmo zmago v sezoni vsaj začasno zavihteli na sam vrh prvenstvene razpredelnice.

Po izenačenem začetku in nekaj strelih na obeh straneh je prvega nevarnejšega sprožilo Celje v 20. minuti, ko je koprski vratar Igor Nenezić zletel v prazno, do strela z glavo je prišel Gregor Bajde, a žogo poslal mimo gola. Sledilo je obdobje brez prave akcije, do konca prvega polčasa maloštevilni gledalci niso videli več spodobnega poskusa.

Celjani so na začetku drugega polčasa morali zamenjata vratarja, saj si je Matic Kotnik poškodoval mišico. Domači so bili sicer v uvodu tega dela igre konkretnejši, med drugim je Andraž Žurej v 48. minuti zadel vratnico, Sebastjan Gobec pa je v 51. minuti z zavitim strelom Neneziću povzročil kar nekaj dela.

Žurej je znova poskusil v 55. minuti, tudi takrat je bil na mestu koprski čuvaj mreže. Tri minute pozneje pa so do vodstva, po prvem svojem strelu v drugem polčasu, prišli gosti. Goran Galešić je podal pred gol, tam je Miroslav Čovilo podaljšal do Mateja Palčiča, ta pa je iz neposredne bližine zadel za 1:0.

Na 2:0 so gosti povedli v 80. minuti, potem ko je Domen Črnigoj prodrl po levi strani in lepo podal v kazenski prostor do Urbana Žiberta, ki je neoviran podvojil koprsko prednost. Končni izid je v 89. minuti iz enajstmetrovke postavil Galešić.

Arena Petrol, gledalcev 200, sodniki: Jug (Tolmin), Arhar (Vrhnika) in Stančin (Ljubljana). * Strelci: 0:1 Palčič (58.), 0:2 Žibert (80.), 0:3 Galešić (89., 11-m).

Luka Koper: Nenezić, Šme, Guberac, Blažič, Halilović, Čovilo, Lotrič (od 78. Črnigoj), Galešić, Ivetić (od 66. Pučko), Žibert (od 87. Pilčič), Palčič. * Rumeni kartoni: Gobec, Krajcer, Čadikovski; Galešić, Halilović, Palčič, Žibert. * Rdeč karton: /

Celje: Kotnik (od 46. Mujčinović), Centrih, Žitko, Krajcer, Gobec, Jugović, Vrhovec, Zajc (od 80. Plesec), Čadikovski, Bajde (od 69. Jovanović), Žurej.

Luka Luka |  08 .10. 2013 ob  11: 14
za odgovor prašaj Davida Klemenca on pleše z nogometnimi in ostalimi funkconarji kolo zadnjič sem ga vidu z navijači olimpije verjetno tudi z njimi pleše aja objema se pa z Igorjom Jelenom - IGY-jem
@ Luka Luka |  07 .10. 2013 ob  19: 42
Kaj hočeš reč, da je bolj donosno, če se objameš s temi pokvarjenci od športnih funkcionajev in fuzbalerjev in plešeš z njimi kolo?
To bo že res, samo eni nismo iz takega testa,
ojdip |  07 .10. 2013 ob  14: 20
-1
tok. res si že dosadan in očitno sfrustriran do amena.
Luka Luka |  07 .10. 2013 ob  12: 36
tifozi so dejavni samo še na internetu ...

če maste zamere do nogometnega kluba zakaj ne podpirate ostale športe in se ne uklučujete v okolje v katerem živite ?

pol se pa čudite da vas noben ne mara in upošteva
Tok87 |  07 .10. 2013 ob  09: 52
Pa še to:lahko ste prvaki,zmagate LP,...ma še vedno boste klošarska uprava.Najslabša uprava,ki je v zgodovini NK Kopra vodla klub.Še slabša od tiste,ki je po bački "zgubila" pogodbe od igralcev(Bečaj,Zulič,Benedejčič,Galič,...) in so šli zastojn v klube po Slo.
Stadion pa bo še vedno prazen oziroma Grafist in občinski gledalci.
Bruka klub
Tok87 |  07 .10. 2013 ob  09: 46
BEX:dej javno povej kdo je komu prepovedal navijat?Imena prosim.Vse tvoje bale,ki jih pišeš nimajo osnove a mafijo najdeš v klubu.Še jug Italije bi jim dal kapo dol kot reče naš Srečko.
LukaLuka:kdo pa nam lahko prepove vstop na javno prireditev?Haha,sam smeh:)))).Kupim karto,si obrišem rit in grem gledat tekmo,navijat pa ne:).
Bojkot ni rešitev:A predlagaš sistem BBB-jev?Zaljenje na rasni osnovi in metanje pirotehnike na teren?Da klub dobiva kazni in igranje pred praznimi tribunami?To ne rešitev,tudi opankarji bojo vidli da ne pelje več nikamor igrat nogomet pred praznimi tribunami in kot v gledališču.
@bojkot:kaj prej jih nismo plačevali?Pa prevoze na gostovanja,...od kje vam ideja da smo meli vse zastojn?Imena kdo je to povedal?Jaz sem svojo člansko plačal in dal v Tifoze več kot ti za vse karte,ki si jih kupil v življenju.
Pa še nekaj ljudem,ki so lepi gluhi in ne vem še kaj:kako lahko v rijeki zgradijo Kantrido popolnoma novo(z vsemi tribunami 15.000gledalcev),podzemnimi tuneli,ki bojo povezovali tribune,parkiriščem,....za 15 miljonov a mi smo dobili sranje od pobarvane Bonifike za 12mil?In še boste pisali,da kdo daja denar iz svojega žepa Grafist,....Ma pejte na osminko in živite od tračev kot kake babe.
Klub je sramota in sramota je vsak,ki ga vodi.Dno dna.Rajši propalice,narkomani,huligani kot taki klošarji,ki nimajo ene celice v glavi.

Tok87

Ni kluba brez navijačev !!!
Minli so časi blaginje, žal....... |  07 .10. 2013 ob  06: 10
V kameno dobo smo se Slovenci že konkretno vrnili, in vsako leto je samo še slabše.
Za tak padec slovenskega standarda pa so (ste) poskrbeli ravno ti mešetarji, ki si preko iger podajate denar iz gospodarstva.
Žal, naša država in posledično vlada ne najde časa in nima volje, da bi se ubadala z žiro računi klubov. Pravijo, da klub niso organizirani zato da bi se delal profit - ( da bi imel nekdo dobiček) , zato tega ni potrebno preverjati. In krog je sklenjen. Lokalni pa tudi državni politiki si vsekakor prigrabijo dobijo svoj denar, ker nihče ne bo rekel, da se ti klubski fantje lahko z malo denarja vozijo v takih avtomobilih in imajo takšen standard.
Malo denarja zato, ker bi bili upravičeni kvečjemu do nagrad po pravilniku.
To z vadnino in članarino pa nimaš ti pošlihtano v glavi.
Članarina je obvezna, če se želi, da klub sploh obstaja.
Če pa si pa želite to besedo spremeniti v vadnino je pa to vaš problem.
In ja, mi starši imamo še kako pošlihtano v glavi, da obstaja v klubu do otrok krivična selekcija.
Ta selekcija se je v teh dveh letih res malo umirila, drugače pa so se raje prodajali in kupovali tujci, kot pa da bi se omogočilo domačim fantom igranje kot je to edino "zdravo" in ne koruptivno.
In še za konec.........ni ga nogometaša, ki bi postal za slovensko družbo nekaj pozitivnega zato nas ne skrbi, kako otroci prodajajo svoje znanje temveč kako bedno končajo brez šol in se še naprej za nekaj drobiža "gibajo" po stadionu, kot jim seveda to dovoli lokalna elita in kot so pripravljeni delati po njihovih navodilih.
član |  06 .10. 2013 ob  20: 23
-1
Ti kao mecen nimaš pojma o čem govoriš ,od 4 točk si falu v polno vsaj 3. Ta četrta bi mogoče še šla skozi, vendar za njo so v prvi vrsti krivi starši, ki že pri desetih letih prodajajo svoje otroke, na koncu pa propadejo vsi, tako otroci kot starši. Če nimajo, tako starši, kot otroci pošlihtanih stvari u glavi gre prej ali slej vse v kur.... Kar se članov kluba tiče, vsi mešate članarino z vadnino, tako vsi mi plačujemo vadnino in ne članarino, tako nas konec koncev nima kdo kaj obveščat, ker nismo člani kluba.
ike |  06 .10. 2013 ob  20: 14
-1
ma vrnimo se v kameno dobo in začnimo od začetka, ker tu vsi serete s polno ritjo in ne veste več, kam in po kom bi pljuvali.SLOVENCELJNI ZAHRBTNI POLNI FOUŠIJE NESPOSOBNI ZA ŽIVET !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kdo so meceni kluba na Obali ? |  06 .10. 2013 ob  18: 47
Glavni razlogi za distanciranje od nogometa na Obali::
1. slabitve gospodarskih podjetij tako z sponzoriranjem kot financiranjem kluba,
2. klientelistično in krivično podpisovanje članskih pogodb,
3. ignoriranje uprave kluba do seznanjanja članov s poslovanjem kluba – obnašajo se, kot da je to privatni klub,
4. klientelistično sodelovanje z agenti.

Meceni znajo namreč zelo dobro poskrbeti zase in za svoje.
@ Špiler |  06 .10. 2013 ob  17: 39
Cimos je tipičen odgovor na razmetavanje denarja za potrebe športa.
Firmo so s tem, ko so prali denar z občinskimi funkcionarji, klubov in društev spravili na kolena.
Ali so koga od rokometašev brigale družine delavcev Cimosa, če bi ostali na cesti? A delavci Cimosa so dodobra poskrbeli za družine teh igralcev.
Povsem isto bo sedaj v Luki.
Prej bodo leteli iz službe delavci, kot da bi nehali podpirati ta nebodigatreba od športa, ki ne dosega niti republiškega nivoja.
Zakaj torej takšna ihta župana in ostalih funkcionarjev?
Kaj je bolj sporno,ali da ostane brez igre par šmrkavcev ali da ostanejo delavci z družinami na cesti?
Res pa je tudi, da se okoriščajo z denarjem iz kluba tudi drugi prisesanci, a to je tista igra, zaradi katere je vse to sprenevedanje sploh potrebno.
Navijač |  06 .10. 2013 ob  15: 43
Če nekdo ne hodi na tekme je to njegova stvar,ne rabi pa se s tem hvalit.Ultrasi obstajajo le še v nogometno in drugače nerazvitih državah,tako,da jih na Bonifiki nihče ne pogreša.Sicer pa nisem ravnonavdušen nad aktualno upravo in načinom financiranja tega privat projekta.