IZVRSTNA PREDSTAVA KOPRČANA NA JADRALNEM POKALU: Zmagal v vseh štirih plovih, vodi s štirimi točkami

Toni Vodišek je na 51. jadralnem pokalu princese Sofije na španski Mallorci v novem olimpijskem razredu formule kite zmagal v vseh štirih plovih uvodnega dne in s štirimi točkami vodi. Koprčan, najboljši na svetovni lestvici, prvo mesto deli s Francozom Benoitom Gomezom, ki je v svoji skupini prav tako dobil vse štiri plove.

Vodišek, mladinski olimpijski podprvak, je tako izvrstno začel nastope med 76 kajtarji. V sredo bodo nadaljevali kvalifikacije, nato pa se bo najboljša štirinajsterica uvrstila v finalne plove. Najboljša dva bosta že neposredno uvrščena v sobotno regato za medalje. Tam se bosta pomerila z najboljšima iz obeh polfinalnih skupin.

Krmarka Tina Mrak in flokist Jakob Božič sta bila v svojem prvem skupnem nastopu na regati v mešanem razredu 470 po prvem dnevu na 22. mestu, po drugem sta napredovala na 18. Med 66 dvosedi sta Slovenca v posameznih skupinah zasedla šesto in osmo mesto ter imata po odbitku najslabše regate sedaj 23 točk.

Na prvi veliki jadralski preizkušnji za olimpijske razrede v tem letu so začeli tekmovati že v ponedeljek. Oba dneva je zaznamoval močan veter z obale, ki je prvi dan pihal tudi do 30 vozlov, drugi pa nekoliko manj.

"Včeraj sva imela kar nekaj težav z vožnjo v krmo, danes pa je bilo ob nekoliko manjšem vetru vse skupaj videti že precej boljše. Vsak dan napredujeva in jutri nas čaka še zadnji dan kvalifikacij," je včeraj sporočila Mrakova.

Žan Luka Zelko je v razredu ilca 7 izgubil deset mest in je 35. Mariborski olimpijec je osvojil 30 točk po 11. in 18. mestu v tretji in četrti regati v posameznih skupinah. Liam Orel je med 166 jadralci tega razreda z 91. nazadoval na 104. mesto, ima 97 točk za 36. in 37. mesto.

V razredu ilca 6 je Lin Pletikos s 63. napredovala na 60. mesto med 89 jadralkami, po osvojenem 22., 33. in 28. mestu v svoji skupini danes ima skupaj po štirih regatah 82 točk.

anton |  06 .04. 2022 ob  10: 34