Izolani slavili na dveh mednarodnih turnirjih

Izolani iz dveh močnih mednarodnih kickboxing turnirjev Bihač Open 2013 in Yokoso Dutch Open 2013 prinesli dve prvi, pet drugih in šest tretjih mest.

Na prvo aprilsko soboto se je v Bihaču (BIH) odvijal že 14. po vrsti WAKO mednarodni turnir v kickboxingu Bihač Open 2013. Na turnirju se je zbralo 522 tekmovalcev iz osmih držav in 57 klubov, med katerimi je Izolske barve zastopal klub KIT Izola v disciplini point fighting.

Tadej Cotič je bil prvi v kategoriji člani nad 94 kg, Sebastjan Lazar v kategoriji starejših kadetov do 42 kg, Tadej Cotič v kategoriji člani do 94 kg  in Nejla Spahič v kategoriji mlajših kadetinj do 28 kg pa so zasedli drugo mesto. Tretje mesto so osvojili: Kristina Bogataj v kategoriji mladink do 55 kg in do 60 kg, Denis Spahič v kategoriji mlajših kadetov do 28 kg in do 32 kg, Nejla Spahič v kategoriji mlajših kadetinj do 32 kg ter Sebastjan Lazar v kategoriji starejših kadetov do 47 kg.

Minulo soboto pa se je v Amsterdamu na Nizozemskem odvijal močan mednarodni kickboxing turnir YokosoDutch open 2013. Sodelovalo je 820 tekmovalcev iz 22 držav. Klub KiT Izola se je tekmovanja udeležil s tremi tekmovalci v pointfightingu in sicer Tadej Cotič, Jaka Hudales in Sebastjan Lazar. Poleg tekmovalcev je bil prisoten tudi mednarodni sodnik Bojan Homovec, ki je bil s strani organizatorja odlično ocenjen.

Tadej Cotič je nastopil v kategoriji veteranov (nad 35 let). Po zmagi v prvem kolu je bil v četrtfinalu poražen od nemškega predstavnika. Ker se je poškodoval, mu je uradni zdravnik tekmovanja prepovedal nastop še v kategoriji članov nad 89 kilogramov.

Bolj uspešen nastop je predstavil Lazar Sebastjan, mladi perspektivni borec, sicer starejši kadet in član "A" slovenske izbrane vrste, ki se bo udeležila turnirja za svetovni pokal v Innsbrucku 3. in 4. maja 2013. Zaradi velikega števila mlajših tekmovalcev si je nizozemski organizator vzel pravico in spremenil mlajše težnostne kategorije.  Nastopil je v kategoriji -45 kg in -50 kg. V prvi je po dveh gladkih zmagah v finalu klonil proti tekmovalcu iz Anglije. Bolj kot končno drugo mesto pa je pomembno to, da je z borbami v tej kategoriji imel izredno dobre nastope.

V kategoriji do 50 kg je s svojimi 40 kilogrami težko pariral tekmovalcem, izpadel v drugem kolu in osvojil 5. mesto. Največ je ponudil Jaka Hudales. Nastopil je v kategoriji mladincev in članov do 74 kg. V mladinski kategoriji se je po treh borbah praktično "sprehodil" do finala. Tudi v finalu je bil prepričljiv in je premagal Angleža Milesa z rezultatom 14:7. V konkurenci članov je imel v prvih dveh kolih nekoliko lažje delo. V polfinalu se je srečal s "starim" znancem Seanom McCarteyem iz Anglije in zmagal  šele po podaljšku 11:10.

V finalu mu je stal nasproti tudi že "star" znanec iz predhodnih turnirjev, član "All starsteam" Timmy Sarantoudis iz Nemčije. Hudales je klonil z rezultatom 7:11. Rezultat je še vedno dober, če vzamemo v obzir, da je nastopil s krči v nogah. Tako se je Nemec oddolžil Hudalesu za lanski poraz na istem turnirju.

Naslednji nastop Izolanov bo na turnirju za svetovni pokal v Innsbrucku 3. in 4. maja 2013.