Izolani in Dolenjci izenačeni

Istrabenz Plini Izola in Ribnica Riko hiše sta se včeraj v uvodnem krogu 1. NLB Leasing lige razšla z neodločenim izidom 23:23 (12:12).

Rokometaši iz Izole bodo po klavrnem koncu sosedov iz Kopra edini obalni predstavniki v najmočnejšem klubskem tekmovanju na Slovenskem. Izbranci domačega trenerja Boruta Hrena so sezono odprli z neodločenim izidom z Ribničani, ki jih v novi sezoni vodi Robert Beguš, sicer nekdanji trener Krima in ženske reprezentance.

* Športna dvorana, gledalcev 300, sodnika: Cvetko in Kavalar (oba Celje).
* Istrabenz Plini Izola: Gregorič, Kevič, Zorič-Stepančič 1, Božič 8 (4), Jelovčan 2, Vidic 2, Smolnik 6, Čosić 4, Kojić, Jurič, Redžić.
* Ribnica Riko hiše: Klarič, Perovšek, Markovič 5, Fink 5, Leban 5 (3), Nosan 3, Merhar 2, Batinič 1, Pucelj 1, Grebenc 1, Henigman, Košmrlj, Atanasov.
* Sedemmetrovke: Istrabenz Plini Izola 8 (5), Ribnica Riko hiše 3 (3).
* Izključitve: Istrabenz Plini Izola 8, Ribnica Riko hiše 4 minute. * Rdeč karton: /.

Primorci so bili vseskozi v rahli prednosti, v odločilnih trenutkih pa so jim igralci iz dežele suhe robe vendarle odščipnili točko. Peter Božič, z osmimi goli tudi najbolj učinkovit strelec domače ekipe, je v predzadnji minuti svoje soigralce popeljal do vodstva s 23:22, izenačujoči gol pa je s 7-metrovke dosegel Blaž Nosan.

Pri Izoli je Žiga Smolnik dosegel šest, pri Ribnici pa Alen Markovič, Blaž Fink in Patrik Leban po pet golov.

Izolska zasedba bo v naslednjem krogu gostila Krško, ribniška pa velenjsko Gorenje. Obe tekmi bosta v soboto, 14. septembra.

Počkaj |  07 .09. 2013 ob  10: 26