IZENAČEN OBRAČUN V KOPRU: Domačini vendarle ugnali Štajerce

Rokometaši Kopra so v 2. krogu lige NLB premagali Maribor Branik s 24:23 (13:13).

Obračun Kopra in Maribora je potrdil napovedi pred tekmo, da bo šlo za izenačen obračun. Tega so domači v svojo korist odločili v zadnjih minutah.

V prvem polčasu so bolje začeli domačini, ki so prišli nekajkrat tudi do treh golov prednosti, a tega niso znali unovčiti, saj so v 20. minuti Štajerci vodili z 9:8. Zatem pa se je nadaljevala izenačena predstava, tako da sta šli ekipi na glavni odmor izenačeni.

V drugem polčasu so gosti v 44. minuti pobegnili za tri gole (19:16), toda tudi oni niso zadržali prednosti, saj so jih Koprčani hitro ujeli in prešli sami v vodstvo. Zatem so bili v minimalni prednosti, v 58. minuti pa je Nejc Planinc zadel za 24:22, Tadej Sok je v zadnji minuti le ublažil poraz Maribora.

Pri domačih sta bila s po petimi goli najboljša Staš Jovičič Slatinek in Tine Poklar, pri gostih pa z osmimi Tadej Sok.

EXTREME TRAINING PODARJA 100 EVROV GOTOVINE: Začenja se 3-mesečni ekstremni izziv

Na lokacijah v Izoli, Luciji, Kopru in na Škofijah so z izzivom za preoblikovanje postave pričeli v ponedeljek, 7. septembra. "Za vse, ki bi radi sodelovali na eni od štirih lokacij, so prijave še vedno mogoče," poudarja licencirana kondicijska trenerka Vida Macura.

Koper bo v 3. krogu prihodnjo soboto gostoval pri Jeruzalemu Ormožu, Maribor pa bo gostil Ljubljano.