ISTRSKE BENCINSKE POSTAJE NA MORJU OSTALE BREZ GORIVA: Krive naj bi bile minimalne marže

Svet

Na bencinskih črpalkah ob morju na skrajnem jugu Istre je te dni zmanjkalo bencina, dizla pa imajo še v manjših količinah. Gre za plavajoči črpalki v Marini Veruda v Pulju in v Medulinu, poročajo mediji.

Član uprave družbe Flash Energy Vladislav Kraft je bil nad vprašanjem novinarjev portala Glas Istre najprej presenečen, ko pa so mu povedali, da so se o tem prepričali sami, je odgovoril, da "nekaj goriva imajo, nekaj pa ne".

Po neuradnih informacijah naj bi imeli distributerji in prodajalci naftnih derivatov zaradi vladnih ukrepov, ki omejujejo cene goriva, težave s pozitivnim poslovanjem.

Krive naj bi bile marže 

V družbi Flash Energy vidijo težave v minimalnih maržah in pravijo, da so kljub neodprodanim zalogam že v minusu. Negativno naj bi poslovali vse poletje, a so z delom zaradi spoštovanja do strank in marin, v katerih poslujejo, nadaljevali.  

Na Hrvaškem bi danes za liter 95 oktanskega bencina odšteli 1,47 evra, za liter dizla pa 1,78 evra. Zaradi omejitev cen v podjetju izgubijo 10 centov na liter bencina oziroma 13 centov na liter dizla, kar naj bi za tovrstna podjetja predstavljalo velike izgube.

Za navtike, ribiče, domačine in rekreativce, ki pogosto polnijo rezervoarje svojih plovil, saj se črpalke nahajajo v bližini glavnih vodnih poti, pa to ni ravno dobra novica.

Čeprav bencinski črpalki podjetja Flash Energy včeraj nista imeli goriva, sta še vedno odprti. V podjetju, ki ima poleg Pulja in Medulina črpalke še v Rogoznici, na Krku in Murterju pravijo, da jim ne preostane drugega kot čakati, da se vlada odloči za liberalizacijo cen goriv in jim tako omogoči ustvariti nekaj dobička.

Ustavna pritožba

Na scenarij o pomanjkanju goriva na jugu Istre so opozorili v Združenju malih distributerjev goriv. Poudarili so, da bo zaradi posegov vlade na trg in nadaljevala z nepremišljeno energetsko politiko neizogibno prišlo do pomanjkanja goriva. Dejali so še, da vlada s prenagljenimi odločitvami vsakih 7 ali 14 dni dodatno destabilizira energetski trg, pri čemer se ne zavedajo, da s posegi ne rešujejo nikogar, ampak še otežujejo izhod iz energetske krize.

"Namesto da bi država prevzela del bremena krize, bodo breme z izgubo 13 centov na liter prevzeli distributerji goriv in ob tem ustvarjali milijonske izgube. Ostala nam je še možnost uveljavljanja pravnega varstva pred pristojnimi sodišči. Da bi zaščitili dostojanstvo podjetnikov, a tudi njihov kapital, in ohranili prihodnost naših podjetij, smo vložili ustavno tožbo. Žal bomo na koncu davkoplačevalci, ki nas je vlada z nepremišljenimi posegi v cene goriv 'reševala', spet plačevali milijonske odškodnine,” je povedal predsednik Združenja malih distributerjev goriv Armando Miljavac.

Deli novico:

Komentiraj

Za komentiranje je potrebna  Prijava  oz.  Registracija
vseved |  03 .11. 2022 ob  20: 39
Če bi delali zgubo, bi že zdavnaj zaprli črpalke.