ISKRENE ČESTITKE ZA ODLIČEN USPEH: Mrakova in Macarolova zaključili olimpijske igre na 5. mestu (FOTO)

Slovenija

Slovenski jadralki Tina Mrak in Veronika Macarol sta tekmovanje razreda 470 na olimpijskih igrah v Tokiu končali na petem mestu in sta po zaključni regati za medalje, v kateri sta bili sedmi, izgubili eno mesto (69 točk). Zlato sta osvojili Britanki Hannah Mills in Eilidh McIntyre (37 točk).

Millsova je tudi z drugo flokistko pred petimi leti v Rio de Janeiru osvojila zlato. Drugo mesto je pripadlo Poljakinjam Agnieszki Skrzypulec in Jolanti Ogar, tretje pa Francozinjam Camille Lecointre in Aloise Retornaz.

To je bila tudi zadnja končna odločitev v jadranju na teh OI in obenem zadnja nasploh v tem razredu ločeno za moške in ženske na posameznih jadrnicah; poslej bodo na vsaki od njih mešane ekipe.