INFARKTNI ROKOMETNI OBRAČUNI: Koprčani končali na kolenih, kaj pa Izolani?

Izola

Rokometaši Urbanscapa Loke so na sobotni tekmi 23. kroga lige NLB premagali Koper z 29:28, rokometaši Butan plina Izole in Krke pa so se razšli z nedoločenim izidom 30:30 (13:12).

Škofjeločani so na kolena položili v zadnjem času zelo vroče Koprčane, ki so pred kratkim presenetili celo vodilne Celjane. Po deseti zmagi so zadržali osmo mesto na lestvici, za sedmouvrščenimi Ribničani imajo vsega točko zaostanka, medtem ko Koprčani ostajajo na petem mestu v 14-članski ligi.

V dvorani Poden se je od prve do zadnje minute odvijal ogorčen boj za vsako žogo. V razburljivi končnici dvoboja je sprva kazalo na zmago izbrancev domačega trenerja Roberta Beguša, ki so povedli s 27:24, a so v sklepnih minutah popustili in Koprčanom dovolili, da so jih ujeli in izenačili na 28:28. V dramatični končnici je zmagoviti gol dosegel Tine Gartner, s šestimi zadetki drugi najbolj učinkovit igralec domače zasedbe. Gol več je dosegel Urban Pipp, medtem ko je bil pri Primorcih strelsko najbolj razpoložen Staš Slatinek-Jovičić s šestimi goli.

Koprska ekipa bo po 14-dnevnem premoru zaradi reprezentančnih kvalifikacij za nastop na evropskem prvenstvu 2022 v prihodnjem krogu gostila Gorenje Velenje, škofjeloška pa bo gostovala v Dobovi.

Izolani igrali neodločeno

Obračun ekip iz spodnjega dela lestvice se je končal brez zmagovalca. V prvem polčasu sta se v Izoli točki nasmihali domačim rokometašem, ki so si že priigrali štiri gole prednosti, a so Dolenjci v nadaljevanju nadoknadili primanjkljaj v zadetkih in celo sami imeli nekaj lepih priložnost za zmago.

Obe ekipi sta na medsebojnem dvoboju veliko nihali, v prelomnih trenutkih dvoboja pa se je tehtnica nagibala na eno in drugo stran. V zadnji minuti razburljivega dvoboja je Jan Bavec najprej popeljal Novomeščane do vodstva s 30:29, izenačujoči gol pa je po uspešno izvedeni sedemmetrovki dosegel Marko Nikolić, s sedmimi goli tudi najbolj učinkovit igralec svoje ekipe. Toliko golov je za Krko dosegel Jaka Jakše.

Izolska ekipa bo v prihodnjem krogu čez dva tedna gostovala v Celju, novomeška bo gostila Maribor Branik.