Hrvaška - Poljska

Košarkarji Hrvaške so v tretjem krogu prvega dela evropskega prvenstva v Celju premagali Poljsko.

Hrvaški košarkarji so po uvodnem porazu proti Španiji in zmagi v zadnjih sekundah proti Gruziji pred nedeljskim obračunom s Slovenijo prišli do novih dveh točk. A zmaga je bila vse prej kot lahka. Uvodno četrtino so dobili s 24:12, v tretjo četrtino so vstopili s 13 točkami prednosti, a so se za drugo zmago na eurobasketu v končnici tekme morali precej potruditi.

Hrvati so na krilih glasnih navijačev hitro povedli s 5:0, po trojki Krunoslava Simona pa po slabih dveh minutah vodili z 8:0. Po minuti odmora na zahtevo poljske klopi je prvi točki vpisal Maciej Lampe. Na drugi strani je s petimi zaporednimi točkami odgovoril Simon, naši južni sosedi pa so vodili s 13:2. Hrvati se niso ustavljali, nanizali še šest točk, poljski selektor pa je moral vzeti še drugo minuto odmora. Ta jim je nekoliko pomagala, a po prvi četrtini so vseeno zaostajali za 12 točk (12:24).

Poljaki so v nadaljevanju zaigrali bolje, sredi druge četrtine dosegli dve zaporedni trojki in se Hrvatom približali na osem točk zaostanka (25:33), po 20 minutah igre pa je bilo 41:32 v korist Hrvaške.

Hrvati so kljub bučnem navijanju še naprej učinkovito igrali.

Hrvati so ob bučnem navijanju še naprej igrali učinkovito v napadu in obrambi, zadevali z vseh položajev in sredi tretje četrtine vodili za 16 točk (56:40). Poljska ekipa je drugi del tretje četrtine na vse načine skušala zmanjšati zaostanek, toda Hrvati so brez težav zadržali visoko prednost. Po treh minutah zadnje četrtine so Poljaki zaostajali 58:66, nato pa z delnim izidom 7:0 povsem ujeli tekmece.

V napeti končnici tekme so imeli poljski igralci tri priložnosti za izenačenje, ki jih niso znali unovčiti. Hrvati so na drugi strani po dveh zadetih prostih meti Roka Lenija Ukića začeli slaviti s številnimi navijači v celjski dvorani.