GORENJCI TOKRAT BOLJŠI OD KOPRČANOV: Naslednji jih čakajo Štajerci

Rokometaši Urbanscapa Loke so na današnji tekmi 5. kroga končnice lige NLB v skupini od 1. do 6. mesta premagali Koper 2013 z 32:28 (18:14).

Gorenjski rokometaši so po uvodnih štirih porazih dosegli prvo zmago v končnici za prvaka. Prvi točki v drugem delu državnega prvenstva so osvojili proti Koprčanom, ki se z Mariborčani krčevito borijo za končno četrto mesto, ki v prihodnji sezoni prinaša nastop v pokalu EHF.

Gostitelji so nekoliko rezervirano začeli obračun v Podnu, po zaostanku 4:6 v 10. minuti pa so povezali svoje vrste in zagospodarili na parketu. V 24. minuti so prvič na dvoboju povedli za štiri gole (13:9), tolikšna razlika je znašala tudi ob polčasu (18:14).

Izbranci domačega trenerja Roberta Beguša so imeli v drugem polčasu goste pod nadzorom. V 42. minuti so povedli s 24:18, lepo prednost pa z manjšimi nihanji v svoji igri ubranili do konca tekme.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Aljaž Jesenko s sedmimi, v gostujoči pa Grega Krečič s šestimi zadetki.

Koprska ekipa bo v prihodnjem krogu v petek, 3. maja, gostovala v Celju, škofjeloška pa bo dan kasneje gostila Riko Ribnico.