Goran Dragić si je znova poškodoval gleženj

Moštvi slovenskih košarkarjev v ligi NBA, Phoenix Suns in New York Knicks, sta sinoči doživela poraza. Goran Dragić z desetimi točkami ni uspel preprečiti zmage Oklahome, Beno Udrih pa sploh ni nastopil v dresu New Yorka.

Dragić je na parketu preživel slabih dvajset minut, v katerih je iz igre metal 5:9, zbral tri skoke in dve podaji. Na začetku drugega polčasa si je znova poškodoval levi gleženj in ni več stopil na parket.

Tretja poškodba v zadnjem mesecu

Za Dragića se nova sezona ni začela nič kaj spodbudno. To je že tretja poškodba v zadnjem mesecu. Prvič si je levi gleženj zvil v pripravah proti Sacramentu, dva dni nazaj je grdo padel na glavo, zdaj pa je znova parket zapustil v bolečinah. Od treh tekem v novi sezoni je Dragić dve končal predčasno. Zaenkrat še ni znano, kako resna je poškodba, oziroma, kdaj se bo 27-letni Ljubljančan vrnil na parket.

Njegovo odsotnost je odlično izkoristil drugi organizator igre Phoenixa Eric Bledsoe, ki je v 40 minutah dosegel 26 točk in zbral 14 podaj.

Za Oklahomo je prvič po poškodbi v prejšnji sezoni zaigral Russell Westbrook (21 točk). Skupaj s Kevinom Durantom (33 točk) sta dosegla več kot polovico točk domače ekipe.

New York je bil sinoči edini gostitelj, ki je sklonjene glave zapustil igrišče. Minnesota ga je v prvi četrtini nadigrala s 40:19 in zasluženo prišla do tretje zmage v sezoni. Pri Knicks, ki so nastopili le z devetimi igralci, je največ točk dosegel Carmelo Anthony (22), na drugi strani pa sta izstopala Kevin Love s 34 točkami in 15 skoki ter Kevin Martin, ki je zbral 30 točk.

Na ostalih prizoriščih so prvaki iz Miamija zabeležili drugo zmago (proti Washingtonu s 103:93), drugič so zmagali tudi Los Angeles Lakers (z Atlanto 105:103), Detroit je Bostonu zadal tretji poraz (87:77), Orlando pa je bil prepričljivo boljši od Brooklyn Nets (107:86).