Goran Dragić s 33 točkami prvi strelec Phoenixa

Moštvo severnoameriške košarkarske lige Phoenix Suns je v noči na petek gostilo Memphis Grizzlies in izgubilo z 91:99. Kljub porazu je odlično igral slovenski košarkar Goran Dragić, ki je bil s 33 točkami prvi strelec ekipe. K temu je dodal še sedem podaj in tri skoke.

Za sonca je bil tokrat nerešljiva uganka Jerryd Bayless, ki je v zadnji četrtini dosegel 13 točk od skupaj 17. Bayless, ki je sicer rojen prav v Phoenixu, kjer je tudi odraščal in začel z igranjem košarke, je imel odgovor na odličen niz gostiteljev, ki so v tretji četrtini odigrali kar 18:0. Bayless je Memphis slabih pet minut pred koncem tekme s trojko popeljal v vodstvo s 94:84, ekipa pa je zadržala nalet vse do konca.

"Nekateri so govorili, da sem s svojimi igrami sramotil lokalno šolo. Bil sem čustveno prizadet, zato sem se tokrat želel izkazati," je po tekmi dejal Bayless. Phoenixu ni pomagalo niti velikih 33 točk Gorana Dragića, kar je njegov rekord v ligi NBA. Slovenec je blestel predvsem v tretji četrtini, ko je nanizal kar 15 točk. "Memphis nam nikakor ne ustreza. Ima precej visokih igralcev, ki kraljujejo pod obročem in jih je težko ustaviti," je po tekmi menil Dragić.

New York Knicks so gostovali pri San Antonio Spurs in zmagali s 105:101. Slovenski igralec Beno Udrih je za zmagovalce v 32 minutah prispeval deset točk, sedem podaj in dva skoka. V ekipo New Yorka se je po poškodbi vrnil Carmelo Anthony in dosegel 27 točk ter 12 ujetih žog. Prav tako s 27 točkami se je pri gostih izkazal še Iman Shumpert. "Naš napredek je bil velik, prav tako smo imeli precej energije. Igrali smo tako, kot da hočemo zmagati," je dejal Anthony. New York je s to zmago prekinil negativni niz treh porazov.

V ostalih tekmah so Cleveland Cavaliers po podaljšku premagali Orlando Magic s 87:81, Miami Heat so v rednem delu morali priznati premoč Golden State Warriors s 114:123, Chicago Bulls pa so s 94:82 premagali Boston Celtics. Oklahoma City Thunder so s 93:95 izgubili proti New Jersey Nets, Utah Jazz so s 96:87 premagali Milwaukee Bucks, Portland Trail Blazers Charlotte Bobcats s 134:104, Sacramento Kings pa so s 104:113 izgubili proti Philadelphia 76ers.