Francoski rokometaši do tretjega naslova evropskih prvakov

Francoska moška rokometna reprezentanca je osvojila naslov evropskih prvakov, potem ko je v današnji finalni tekmi v Herningu premagala Dansko z 41:32 (23:16).

V Herningu je bilo vse pripravljena na zmagoslavje Dancev, a načrtovani rokometni praznik so jim z izjemno predstavo pokvarili Francozi ter po zmagoslavjih v Švici leta 2006 in v Avstriji leta 2010 še tretjič osvojili naslov evropskih prvakov. Španija je v tekmi za tretje mesto ugnala Hrvaško z 29:28 (16:13).

Galski petelini so na najboljši možni način odprli tekmo. Po pičlih osmih minutah so si priigrali pet golov prednosti (7:2) in povsem utišali do zadnjega kotička napolnjeno dvorano Jyske Bank Boxen. Danski rokometaši so bili povsem nebogljeni, predramila jih ni niti minuta odmora Ulrika Wilbeka, tudi nekatere kadrovske menjave niso pomagale k njihovi boljši predstavi, v še večje težave pa so zašli v 17. minuti, ko so jim trikolorji ušli na +9 (13:4).

Wilbek je pihal od jeze, do finalne tekme njegovi naravnost "popolni" varovanci so na igrišču delovali kot "pionirčki", doživeli so pravi "rokometni mrk", kot na lanskem svetovnem prvenstvu, ko so jih Španci v finalu premagali z neverjetnih 35:19. Francozi so vse zmote na taktično-tehničnem področju danskih rokometašev s pridom kaznovali in si v 22. minuti priigrali kar deset golov prednosti (17:10), na polčasu pa odšli s +7 (23:16).

Francozi nepopustljivo tudi  v drugem polčasu

Izbranci francoskega selektorja Clauda Oneste v drugi polovici tekme niso popustili niti za ped, vseskozi so držali gostitelje v svoji oblasti in zanesljivo dobili zadnje tekmovalno dejanje na enajstem evropskem prvenstvu na Danskem.

V francoski izbrani vrsti sta bila strelsko najbolj učinkovita Michael Guigou z desetimi in Valentin Porte z devetimi goli, vratar Thierry Omeyer pa je zbral 12 obramb. Mikkel Hansen je za Dansko dosegel devet, razočarala pa sta oba vratarja Niclas Landin in Yannick Green, ki sta v prvem polčasu ubranila le tri strele, v drugem pa še dodatnih sedem.