FAVORITI KLONILI PRED KOPRČANI: Po odhodu Čotarja ekipo vodila predsednik kluba in pomočnik trenerja (FOTO)

Slovenija

Rokometaši Kopra so v 6. krogu lige NLB v Novem mestu premagali domačo Krko z 31:26 (14:11).

Rokometaši Krke in Kopra so različno začeli državno prvenstvo. Krka je v petih krogih zbrala šest točk, Koprčani le eno, kar je bilo tudi usodno za trenerja Bojana Čotarja. V Novem mestu sta ekipo vodila predsednik kluba Nejc Poklar in dosedanji pomočnik glavnega trenerja Uroš Čuk, izkazala sta se kot odličen tandem, saj so Koprčani pokazali najboljšo predstavo v sezoni in zasluženo prepričljivo vknjižili prvo zmago v prvenstvu.

Krka je pred obračunom s Koprom na domačem igrišču zbrala dve zmagi, v prvem krogu pa namučila tudi favorizirane Celjane. Zato je bila pred tekmo s Koprom tudi papirnati favorit, a tokrat naletela na motiviranega, borbenega in razpoloženega tekmeca. Ta je imel, kljub temu, da je bil zelo razpoložen domači vratar Jure Blaževič, v prvem polčasu je zbral deset obramb, že ves prvi del pobudo. Vodil je že štirimi goli razlike, na odmor pa odšel z vodstvom 14:11.

Na začetku drugega polčasa so na krilih Matevža Žagarja Koprčani vodstvo povišali na 17:11, v 43. minuti so po novem golo Žagarja že vodili z osmimi goli razlike (21:13). V zadnjih 15 minutah so jih domači začeli loviti, s tremi zaporednimi goli so se približali, a zmage gostov vendarle niso ogrozili.

Žagar je bil z 12 goli ob vratarju Marinu Đurici najzaslužnejši za zmago Koprčanov, pri domačih je devet golov dosegel Uroš Knavs.

Koprčani bodo v naslednjem krogu gostili Ormož, Krka bo gostovala pri Slovanu.