EL MAGNIFICO DONČIĆ: On ni več čudežni deček izpod Alp, on je stroj (VIDEO)

Slovenski košarkarski zvezdnik Luka Dončić je Dallas Mavericks v severnoameriški ligi NBA po zaostanku proti San Antonio Spurs popeljal do zmage s 115:104, še četrte v nizu. Dončić je ob blesteči predstavi dosegel 33. trojni dvojček kariere z 22 točkami ter po 12 skoki in podajami. Izkazal se je tudi Latvijec Kristaps Porzingis z 28 točkami.

Luka Dončić

Dončić je v 39 minutah na parketu dosegel osmi trojni dvojček to sezono, njegovi Mavericks pa so po premoru nadaljevali tam, kjer so ostali - z zmago. Zanje je bila to še četrta zaporedna, skupno pa 11. na zadnjih 14 tekmah.

Čeprav je počasi začel tekmo, v prvem polčasu je dosegel šest točk, se je v drugem dodobra razigral in prišel do novega izjemnega dosežka, s katerim je na 11. mestu skupaj z Bobom Cousyjem.

Le deset igralcev v zgodovini lige NBA je namreč v karieri nabralo več trojnih dvojčkov, kot jih ima sredi tretje sezone v karieri 22-letni Dončić.

Josh Richardson je k zmagi dodal 12 točk, Maxi Kleber 11, Cauley-Stein pa deset.

"Počutim se, da sem na pravi poti. Še vedno me čaka precej dela. Po operaciji občutek v nogi ni enak kot prej," je po zmagi Dallasa dejal Porzingis, ki je 28 točkam dodal še 14 skokov.

Kristaps Porzingis

Trener Dallasa Rick Carlisle je Latvijca označil za "izjemnega". "Odlično je igral v obrambi, podajal je žogo, prestrezal na igrišču. Premikal se je odlično. Opravil je skorajda vse," je o dobri predstavi latvijskega košarkarja menil Carlisle.

Pri San Antoniu, ki je zgrešil kar 11 zaporednih metov v zadnjih osmih minutah tekme, se je najbolj izkazal nekdanji član Toronta DeMar DeRozan, ki je zbral 30 točk in 11 podaj.

Naslednja tekma Dallas čaka v gosteh pri Oklahoma City Thunderju.

Washington Wizards pa so po premoru za tekmo zvezd All-Star doživeli poraz proti Memphis Grizzlies s 112:127, pri katerih je Litovec Jonas Valančiunas dosegel 29 točk ob meti iz igre 12-12 ter 20 skokov. Ja Morant je k zmagi pred približno 1900 gledalci dodal 21 točk in deset podaj, novinec Desmond Bane pa 20 točk.

Bradley Beal, ki je Washington predstavljal na nedeljski tekmi zvezd, je zadel le šest metov iz 22 poskusov, a vseeno končal pri 21 točkah. Kljub temu so čarovniki izgubili še tretjič na zadnjih štirih tekmah.

Veteran Russell Westbrook, ki igra za svojo tretjo ekipo v zadnjih dveh letih, je zbral 20 točk in deset podaj za svoj 13. zaporedni dvojni dvojček.