DONČIĆEV TROJNI DVOJČEK: V zadnji četrtini ni več stopil na parket (FOTO)

Slovenski zvezdnik Luka Dončič je v severnoameriški košarkarski ligi NBA dosegel 31 točk, 15 podaj in 12 skokov v 30 minutah ter je s trojnim dvojčkom vodil Dallas Mavericks do zmage v gosteh nad Golden State Warriors s 141:121, pri tem pa mu v zadnji četrtini niti ni bilo treba igrati. Zmagala je tudi ekipa Gorana Dragića Miami Heat.

Miami je po podaljšku premagal Philadelphio 76ers s 117:116 in ostaja najbolj učinkovita ekipa lige na domačem parketu. Dragić je bil z 19 točkami v 35 minutah drugi strelec zmagovalcev, prispeval pa je še sedem podaj in dva skoka.

Ekipa Denver Nuggets je doma premagala Memphis Grizzlies s 119:110, Vlatko Čančar, tretji slovenski košarkar v NBA, pa je obsedel na klopi Denverja in znova ni dobil priložnosti za igro.