DONČIĆEV DALLAS 'POVOŽEN': Izgubila tudi Dragić in Čančar (VIDEO)

Tekme severnoameriške košarkarske lige NBA še potekajo ob različnih slovesnostih v spomin preminulemu Kobeju Bryantu. Miami Heat je gostil Boston Celtics in v boju za drugo mesto vzhodne konference izgubil s 101:109; Goran Dragić je bil prvi strelec vročice s 23 točkami. Na zahodu je Dallas Luke Dončića doma visoko s 104:133 izgubil proti Phoenixu.

Milwaukee je brez poškodovanega prvega zvezdnika Giannisa Antetokounmpa brez težav s 151:131 ugnal Washington in je na vzhodu trdno na prvem mestu konference, boj za drugo mesto pa se je med petimi ekipami dodobra razplamtel.

Toronto se je z zmago nad Atlanto (130:114) in ob porazu Miamija povzpel na drugo mesto. Pri Bostonu sta se izkazala Gordon Hayward z 29 točkami in devetimi skoki ter Jaylen Brown, ki je dosegel 25 točk in pet podaj. "V dirki za končnico je pomembna prav vsaka tekma. Smo tako blizu skupaj, da moramo v vsak obračun vstopiti, kot da gre že za končnico. Tako tesno je," je po tekmi razplet komentiral Hayward.

Boston je postal prva ekipa vzhodne konference, ki je zmagala v Miamiju. Prvi strelec domače ekipe, ki je imela le 37-odstoten met iz igre, je bil Dragić, Jimmy Butler je dodal 20 točk. Bam Adebayo je dosegel 16 točk in deset skokov, Duncan Robinson pa 12.

Naslednja tekma Miami čaka v soboto, ko bo gostoval v Orlandu.

Brez zmage v domači dvorani je ostal tudi Dončićev Dallas v zahodni konferenci, ki je doživel tretji poraz na zadnjih šestih tekmah. Tokrat je visoko izgubil proti Phoenixu, Dončić pa je dosegel 21 točk in šest skokov in le dve podaji, preden je šel iz igre 8:05 minute do konca ob zaostanku Dallasa za 36 točk. Dončić je bil edini član domače ekipe z vsaj desetimi točkami.

Devin Booker je k zmagi sonc 20 od svojih skupno 32 točk prispeval v odločilni tretji četrtini, Deandre Ayton je dodal 31 točk.

Naslednja tekma Dallas čaka v petek, ko bo gostoval pri teksaških tekmecih Houston Rockets.

Izgubili so tudi Denver Nuggets Vlatka Čančarja, ki so gostovali pri Memphis Grizzlies (96:104), a Slovenec ni stopil na parket.