DONČIĆ Z NEVERJETNO PREDSTAVO POKOPAL WARRIORSE: Dosegel je kar 39 točk (VIDEO)

Košarkarji Dallasa so ponoči v severnoameriški košarkarski ligi NBA premagali Golden State Warriors kar s 133:103. Zvezdnik večera je bil Ljubljančan Luka Dončić, ki je za ekipo iz Teksasa dosegel kar 39 točk. Vse skupaj je slovenski reprezentant začinil z osmimi podajami, šestimi skoki in dvema ukradenima žogama.

Dončić je zablestel predvsem v tretji četrtini, v kateri je dosegel rekordnih 23 točk in s tem izkupičkom postal najboljši igralec večera. Po 13 točk za Dallas so dosegli še Dorian Finney Smith, Tim Hardaway Jr. in Nicolo Melli. Pri ekipi iz San Francisca je s 27 koši izstopal Steven Curry, točko manj je dosegel Mychal Mulder. S 34. zmago v sezoni se je Dallas prebil na šesto mesto v zahodni konferenci, ki neposredno vodi v končnico in prebolel poraz proti Sacranmentu. A zmagali so tudi košarkarji Portland Trail Blazers, ki se prav tako borijo za šesto mesto v konferenci. Indiano Pacers so premagali s 133:112.

Končna razlika na tekmi v Kaliforniji pa bi bila tokrat lahko še višja. Dallas je prvo tretjino dobil kar s 36:12, po treh četrtinah pa je prednost narasla na 103:64, zato so v zadnji tretjini dobili priložnost tudi igralci s klopi in gostitelji so razliko nekoliko zmanjšali. Tudi Dončić je bil na parketu vsega 28 minut. "Golden State ima dobro ekipo. A tokrat smo našli način in zaigrali bolj čvrsto. Povsem drugače kot na zadnji tekmi, na kateri smo doživeli nihaje v svoji igri," je uspeh pokomentiral trenutno najboljši slovenski košarkar.

Še več. Dallas je tudi brez Kristapsa Porzingisa dobesedno blestel v prvem delu. Po zaostanku z 11:12 je sledila serija 28:0 in 36:4, s čimer je bil zmagovalec praktično odločen. Že ob polčasu je na semaforju pisalo 62:29, s čimer je Golden State zabeležil najslabši polčas v letošnji sezoni. Pri tekmecih velhja izpostaviti še en dosežek Curryja. Ta je dosegel pet trojk, skupaj pa s tem tudi rekord na mesečni ravni. V aprilu je Curry izza črte zadel kar 90 od 189 metov, znamko pa bo skušal še izboljšati 30. aprila proti Minnesota Timberwolves.

V končnico pa so se kot prvi na vzhodu že uvrstili Brooklyn Nets in se v drugem delu pridružili vodilni ekipi lige Utahu. Ti so s 116:103 ugnali Toronto Raptors, ekipa okrog trenerja Stevea Nasha in z zvezdnikoma Kyriejem Irvingom in Kevinom Durantom pa je še enkrat več potrdila, da sodi med favorite za končno slavje v ligi. "Spogledujemo se z večjimi stvarmi, lepo pa je, da smo napravili prvi korak in si že priigrali končnico," je to potrdil tudi Nash. Durant je tokrat dosegel 17 točk in 10 skokov, Irving devet točk, z 22 koši pa je izstopal Jeff Green. Pri poražencih je 24 točk vpisal Kyle Lowry.

Ostali izidi: Boston Celtics - Oklahoma City Thunder 115:119, Charlotte Hornets - Milwaukee Bucks 104:114, Indiana Pacers - Portland Trail Blazers 112:133, Houston Rockets - Minnesota Timberwolves 107:114.